Kodak Instamatic 15. Powrót marki.

Kodak-Instamatic2014_3
Podczas najbliższych targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, które zaczynają się już za kilka dni, ma zostać pokazane urządzenie mobilne z logiem Kodaka. Będzie to połączenie telefonu i aparatu fotograficznego, konstrukcja powstaje w firmie Bullitt Group.

Od czasu ogłoszenia bankructwa dawnego giganta z Rochester, pod marką Kodak ukazało się wiele urządzeń. Trzeba wymienić kompakty serii PixPro (Kodak PixPro FZ151, FZ51, FZ41), bezlusterkowce (Kodak PIXPRO S1), aparaty typu bridge (AZ521), oraz wstrząsooporne kamery typu „action cam” (Kodak PixPro SP360). Nie można zapomnieć o bezkorpusowcu z logiem Kodaka (Kodak PixPro SL10), producentem tych urządzeń jest firma JK Imaging Ltd która w styczniu 2013 roku tylko wykupiła licencję na posługiwanie się marką dawnej korporacji. Wydaje się, że podobna jest sytuacja z Bullit Group. Logo Kodaka powinno zwrócić uwagę konsumentów na wyroby firmy. Ma ona dość duże doświadczenie w produkcji smartfonów m.in. znany jest jej model Caterplillar CAT B15 który świetnie radzi sobie w ekstremalnych warunkach. W trakcie roku z logiem Kodaka mają też pojawić się tablety.

Kodak-Instamatic2014_2 Kodak-Instamatic2014_1
Kodak Instamatic 15 jest rozwinięciem koncepcji o nazwie Kodak Instamatic 2014. W zeszłym roku zaprezentowano założenia urządzenia bedącego hybrydą telefonu i aparatu fotograficznego. Parametry nowego Kodaka są jednak lepsze – „pietnastka” zostanie wyposażona w matrycę typu CMOS o  rozdzielczości 16 mln. pikseli. Do atutów aparatu dojdzie zoom 24-260 mm f/2,4-5,3, duży 5-calowy, dotykowy ekran LCD, system łączności Wi-Fi  (też LTE), oraz możliwość nagrywania filmów Full HD (z 30fps). Za prawidłową pracę ma odpowiadać system operacyjny Android.  Wymiary aparatu wyniosą 132,3 x 84,2 x 22,6 mm, cena nie przekroczy 350 USD.

Kodak-Instamatic2014_4
Warto zaznaczyć, że nazwa handlowa Instamatic pojawiła się w 1963 roku. Była to bardzo udana seria niedrogich, łatwych do obsługi aparatów na film typu 126 i 110. Znana jest też rodzina kamer filmowych i projektorów oczywiście Kodaka. Pierwszym modelem był Instamatic 50, później pojawiły się inne. Koncern często nawet je rozdawał aby zyskać nowych klientów. Nazwę „wygaszono” w polowie lat osiemdziesiatych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.