Startuje konkurs Leica Oscar Barnack Award 2015.

Leica-Oscar-Barnack-Award-2
Już można zgłaszać zdjęcia do 36. edycji „Leica Oskar Barnack Award 2015”. To jeden z najważniejszych światowych konkursów fotograficznych i poświęcony jest fotografii reportażowej. Termin nadsyłania prac mija 1 marca 2015 roku.

Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w 1979 roku. Miał upamiętnić setną rocznicę urodzin Oskara Barnacka. Rok temu laureatem tego przedsięwzięcia został Martin Kollar, jego nagrodzony projekt „Field Trip” (poniżej) powstał w Izraelu. Marin otrzymał 10 tysięcy euro oraz aparat Leica M z obiektywem.

Martin-Kollar_1 Martin-Kollar_2
Z kolei nagrodę w kategorii Newcomer Award 2014 (oraz czek na 5000 euro i aparat Leica M) zdobył Alejandro Cegarra z Wenezueli. Jury zwróciło uwagę na jego cykl zdjęć „The Other Side of the Tower of David” (poniżej) który pokazuje mieszkańców opuszczonego i zrujnowanego wieżowca w Caracas.

Alejandro-Cegarra_1 Alejandro-Cegarra_2
Należy podkreślić, że w 2014 roku Leica Camera AG świętowała setną rocznicę założenia marki Leica (kliknij info) i dlatego nagrody były wysokie. W edycji 2015 nagroda w podstawowej kategorii uległa też zwiększeniu. Zdobywca tytułu Leica Oscar Barnack Award 2015 otrzyma czek na 25 tysięcy euro i aparat Leica M. Nadesłany projekt fotograficzny musi składać się od 10 do 12 prac, uczestnikiem konkursu może być tylko zawodowiec. Natomiast kategoria Leica Oskar Barnack NEWCOMER Award (z nagroda w wysokości 5000 euro) jest adresowana do fotografów poniżej 25 roku życia. Jest też, organizowana we współpracy z platformą http://www.i-shot-it.com, Leica Oskar Barnack Public Award. To „nagroda publiczności” w której można zdobyć 2500 euro. Należy przedstawić serię 10-12 zdjęć ilustrujących „związek pomiędzy człowiekiem, a środowiskiem”.

Zgłaszane prace będą przyjmowane przez specjalną stronę konkursową. Wszystkie fotografie należy zapisać w formacie JPEG (72 dpi, kolory w standardzie sRGB). Najdłuższy bok nie może przekraczać 1200 pikseli, a cały plik 3 MB. Organizatorzy zwracają uwagę, że uczestnicy mogą być zobowiązany do przedstawienia pracy w wyższej rozdzielczości (do publikacji).  Zdjęcia oceni profesjonalne jury: Michael Biedowicz (ZEITmagazin), Christian Caujolle (Agencja VU), Karin Rehn-Kaufmann (Leica Galleries International), Martin Kollar (laureat poprzedniej edycji), Brigitte Schaller (magazyn LFI). Wręczenie nagród i prezentacja prac odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Arles.

http://www.leica-oskar-barnack-award.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.