Jest już Nikon D810A.

Nikon-D810A_3
Przed zaczynającymi się niedługo targami CP+ został zaprezentowany pełnoklatkowy  Nikon D810A. To pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa Nikona przeznaczona do astrofotografii.

Parę lat temu Canon poszedł podobną drogą. Pojawił się 20Da i 60Da, ten ostatni został pokazany wiosną 2012 roku. Był bardziej czuły na podczerwień dzięki przebudowanemu filtrowi dolnoprzepustowemu, ale jego cena była wyższa o około 1200 zł (ok. 400 USD) w stosunku do tradycyjnego modelu 60D. Wiadomo już, że nowy aparat Nikona będzie kosztował około 4000 USD.

Nikon-D810A_1
W nowym Nikonie D810A zaprojektowany ponownie filtr podczerwieni, w rezultacie aparat ma czterokrotnie wyższą czułość w zakresie linii emisyjnej wodoru “H-alfa” (656 nm). Umożliwi to fotografowanie mgławic emisyjnych, obfitujących w światło pochodzące od wzbudzonych cząsteczek wodoru.
Innych zmian jest niewiele: jest dostępny nowy tryb manualny z długim czasem otwarcia migawki, mogącym sięgać nawet 900 sekund, oraz zlikwidowano ograniczenia do 100 zdjęć w trybie ciągłym dla ekspozycji dłuższych niż 4 sekundy. Aby zminimalizować drgania wewnętrzne podczas naświetlania, można aktywować elektroniczną przednią kurtynkę migawki, tym samym zmniejszając ryzyko rozmycia szczegółów. Wirtualny podgląd ekspozycji dla czasu B i ustawienia T pomaga w ustawianiu ostrości i kadrowaniu przy fotografowaniu z podglądem na żywo.

Nikon-D810A_2
Razem z Nikonem D810A pokazano nowe Coolpiksy m.in. P610, L840, S9900, S7000, S6900.  Niestety, D7200 oraz Nikon 1 J5 będzie pokazany później.

Zobacz wideo:

 Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.