Projekt Przetwórnia 2015

Projekt-przetwornia
Projekt Przetwórnia, który jest inicjatywą Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik, wystartował dwa lata temu. Ma formę konkursu, organizatorzy tego przedsięwzięcia stawiają sobie za cel pomoc „młodym duchem twórcom w pozyskaniu niezbędnego doświadczenia wystawienniczego”. Teraz trwa trzecia edycja „Przetwórni”.

Do projektu organizatorzy zapraszają znanego fotografa który ocenia zgloszone zdjęcia. Gościem pierwszej edycji był Tomasz Gudzowaty, drugiej Jacek Poremba, a w obecnej Rafał Milach. To jeden z najbardziej utalentowanych i nagradzanych fotografów, specjalizujący się w fotografii dokumentalnej. Wyłoni on dziesięć najciekawszych cykli fotograficznych, które podda publicznej ocenie 22 kwietnia 2015 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W trakcie spotkania zostanie wybranych trzech zwycięzców, ich zdjęcia będzie można oglądać w Galerii Pauza od 19 czerwca do 10 lipca 2015 r. Planowane jest wydanie specjalnego katalogu.

Projekt-przetwornia2015
Projekt Przetwórnia ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich osób którzy poważnie traktują swoje zainteresowania fotografią. Nie ma ograniczeń wiekowych, udział jest bezpłatny. Każdy autor może więc zgłosić jeden zestaw składajacy się od 5 do 15 prac. Będą one przyjmowane tylko przy pomocy formularza zgłoszeniowego na stronie http://www.projektprzetwornia.com/wez-udzial/ lub droga mailową (projektprzetwornia@gmail.com z dopiskiem „Rafał Milach”). Termin zgłoszenia upływa 15 marca, w trakcie trwania naboru zorganizowane zostały bezpłatne konsultacje z Tomaszem Wiechem. Odbyły się ostatnią sobotę.

Inicjatywa Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik rozwija się. Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Krakowa, magazyn Digital Camera Polska, który publikuje zwycięskie zdjęcia (np. Igora Pisuka w wydaniu 7/2014 oraz Alicji Brodowicz w 8/2014), TVP Kultura, portal fotografuj.pl, fotoblogia. Przetwórnie wspiera Akademia Nikona i Szeroki Kadr (zwycięzca projektu otrzyma miano Fotografa miesiąca).

Zobacz wideo:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.