Polska Ulicznie 2015 – „Polish Street Photography”

Polska-Ulicznie-2015
Trwa kolejna, druga już edycja konkursu fotografii ulicznej. Przedsięwzięcie to jest organizowane przez Mateusza Grybczyńskiego z PolishStreetPhotography.com. Zdjęcia należy nadsyłać do 6 marca 2015 roku.

Konkurs rozwija się, na pierwszą edycję wpłynęło 750 prac wykonanych przez 300 osób. Jak na debiut to dużo i są szanse na zwiększenie ilości (dla porównania: na Leica Street Photo nadesłano prawie 3 tysiące ujęć). Mateusz Grybczyński nie stawia żadnych wymagań co do treści zgłaszanych zdjęć, fotografie powinny być jednak wykonane w przestrzeni publicznej w ostatnim roku.

Wojcik-K_1
Konkurs jest bezpłatny i ma charakter otwarty. Uczestnicy muszą zgłaszać wyłącznie własne fotografie do których dysponują pełnymi prawami autorskimi. Rok temu w jury zasiadł m.in. Damian Chrobak, Alek Nowak, Marcin Ożarek, Mateusz Grybczyński. Pierwszą nagrodę otrzymał Krzysztof Wójcik (jego zdjęcie powyżej), wyróżniono też Annę Kłosek (poniżej), Macieja Biedrzyckiego i Radosława Krzempka. W obecnej edycji, fotografie zostaną ocenione m.in. przez Lukasa Vasilikosa, Pawła Rubkiewicza oraz ubiełorocznego laureata Krzysztofa Wójcika. Nagrodą jest udział w wystawie której otwarcie odbędzie się 21 marca w restauracji W Gruncie Rzeczy w Warszawie. Dodatkową nagrodę niespodziankę ufundowała Księgarnia Bookoff. Lista autorów zakwalifikowanych do wystawy zostanie opublikowana 11 marca 2015 roku na stronie organizatora konkursu.

Klosek-A_1
Krzempek-R_1
Każdy więc może zgłosić maksymalnie 3 prace. Fotografie nie mogą być pozowane i organizator przypomina, że zabronione jest ich przetwarzanie komputerowo (nie dotyczy kadrowania, zmiany kontrastu, jasności i nasycenia). Prace można nadesłać drogą elektroniczną na adres: polska.ulicznie@polishstreetphotography.com. Pojedyńczy plik nie może przekraczać 1MB, a wielkość na dłuższym boku 1000 pikseli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.