Discover Europe 2015. Konkurs fotograficzny dla studentów.

Discover-Europe-logo
Wystartował Ogólnoeuropejski Konkurs Fotograficzny dla studentów Discover Europe 2015. Jego organizatorem jest Erasmus Student Network, zdjęcia będą przyjmowane do końca marca. W końcowym etapie można zdobyć m.in. zestaw CorelDRAW Home and Student X6 PL, oraz smartfony: Sony Xperia Z3 i Xperia M2.

Celem konkursu jest ukazanie nieznanego, zaskakującego oblicza Europy oraz odkrycie nieznanych zakątków starego kontynentu. Przedsięwzięcie odbywa się w dwóch etapach – regionalnym i centralnym. Należy zaznaczyć, że zwycięskie prace w konkursie krajowym będą nominowane do etapu ogólnoeuropejskiego. W obu jest przewidziana uroczysta Gale wręczenia nagród (regionalna odbędzie się 17 kwietnia w Baccarat Live).

Szatkowska-Beata_1
Fotografie można zgłaszać poprzez stronę internetową http://www.discovereurope.esn.pl w trzech kategoriach tematycznych: „Obywatel Europy” („Citizen of Europe” – zdjęcia pokazujące różne oblicza Europejczyków), „Mój kawałek Europy” („My Europe, my home” – prace przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie), „Europo, zaskocz mnie!” („Suprise me Europe!” – fotografie na których widzimy śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie). W tym roku, po namowach Sony Mobile, organizatorzy postanowili dodać czwartą kategorię. Brzmi ona „Wszystko, co uwieczni Twój smartfon”, zdjęcia mają przedstawiać codzienność, jej ciekawe, intrygujące i piękne chwile.

Respondek-Jaroslaw_1
Każdy uczestnik ma prawo zgłosić maksymalnie pięć prac, muszą one spełniać następujące warunki techniczne: rozdzielczość minimum 4 mln. pikseli, RGB lub grayscale, format JPG z maksymalną jakością (bez kompresji). W etapie regionalnym na laureatów czekają nagrody np. wycieczka do Brukseli, warsztaty fotograficzne w Szkole Kreatywnej Fotografii w Krakowie, kurs dowolnego języka w szkole Profi Lingua, zestawy kosmetyków Bielenda, karty prezentowe księgarni Matras, zaproszenia do kina Ars oraz do restauracji North Fish, wyjazdy wakacyjne od Party Bus. Podczas trwania konkursu każda osoba zarejestrowana na stronie http://www.discovereurope.esn.pl ma możliwość oceny i komentowania publikowanych fotografii.

Basicz-Joanna_1
Warto zaznaczyć, że w edycji Discover Europe 2014 na etapie centralnym dużo było laureatów z naszego kraju. Drugie miejsce w kategorii „Citizen of Europe” zdobyła Beata Szatkowska („Marco&Angelo”), Jarosław Respondek zdjęciem „Przejawy cywilizacji” wywalczył trzecią nagrodę w kategorii „My Europe, my home”. W ostatniej, „Surprise me Europe”, pierwsze miejsce należało do Pauliny Wierzgacz („Aurora”), drugie do Karoliny Skrzypek („Cute puppy”), a trzecie do Joanny Basicz („W kolejce”). Niektóre z nagrodzonych prac powyżej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.