Polak wśród finalistów kategorii Mobile Phone Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

Kazimierczak-R_1
Sony World Photography Awards jeden z największych na świecie konkursów fotograficznych. W tym roku pojawiła się nowa kategoria która jest przeznaczona dla osób rejestrujących obraz telefonami komórkowymi. 23 kwietnia 2015 odbędzie się gala Sony World Photography Awards w Londynie i ogłoszenie zdobywcy nagrody L’Iris D’Or i innych wyróżnień. Na razie w kategorii Mobile Phone Award nominowanych zostało 20 zdjęć z całego świata, wśród nich jest praca Ryszarda Kaźmierczaka.

Organizatorem Sony World Photography Awards jest World Photography Organisation, konkurs ma charakter otwarty a udział w nim był bezpłatny. W 2012 roku “miłym polskim akcentem” był sukces Natalii Wiernik, została ona zwyciężczynią programu uniwersyteckiego Student Focus, a jej uczelnia otrzymała wówczas sprzęt fotograficzny Sony o wartości 35 000 euro.

W tym roku jest też szansa na sukces naszego rodaka, nominowana do nagrody fotografia Ryszarda Kaźmierczaka zostanie poddana publicznej ocenie. Można głosować poprzez stronę http://www.worldphoto.org, do wyboru jest jedno z 20 zdjęć wskazanych przez jurorów – wybitnych ekspertów z branży fotograficznej. W komisji zasiedli: Anna Dickson (dyrektor działu fotografii w Huffington Post), Chris Hudson (redaktor artystyczny grupy National Geographic Traveller), Anthony Lepinay (fotograf i dyrektor kreatywny), Alvin Soon, (redaktor HWM and HardwareZone.com), oraz Evgeny Tchebotare (CPO i współzałożyciel portalu 500px). Oceniono 6297 zdjęć.

Zwycięzca, wyjedzie do Londynu na uroczystą galę, otrzyma smartfon i tablet Sony Xperia. Jego praca znajdzie się na wystawie pokonkursowej i zostanie zaprezentowana podczas uroczystości wręczenia nagród.

 Głosować można do wtorku, 17 marca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.