Oblicza Łodzi 2015. Kolejna edycja

Oblicza-Lodzi-2015Można juz zgłaszać zdjęcia na Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Oblicza Łodzi”. Przedsięwzięcie to ma charakter otwarty i adresowane  jest do wszystkich fotografujących, z wyjątkiem zawodowców. Prace należy nadesłać do 11 maja, ale na razie nie wiadaomo jakie są nagrody. Rok temu głównym trofeum był aparat cyfrowy, przyznano też pięć wyróżnień.

Konkurs jest organizowany prawie od 20 lat i obecnie przebiega w dwóch kategoriach wiekowych (do 16 lat i powyżej 16 roku życia) oraz trzech kategoriach tematycznych: „Reportaż”, „Impresja” oraz „Bałuty”. W pierwszej przyjmowane będą prace w zestawach (3-6 zdjęć) przedstawiających jedno wydarzenie, sytuację lub temat. Można złożyć maksymalnie 2 zestawy zdjęć, z których każdy traktowany będzie jako oddzielna praca. W pozostałych, każdy autor może nadesłać maksymalnie 3 pojedyncze fotogramy.

Organizator dopuszcza prace w formacie nie mniejszym niż 20 x 30 cm wykonane wyłącznie na materiale światłoczułym (papierze fotograficznym) oraz zapisane w postaci elektronicznej na płycie CD w rozdzielczości 300 DPI. Do prac powinna być dołączona koperta – opatrzona godłem – zawierająca adne autora oraz wyrażeniu zgody na zachowanie i przetwarzanie danych osobowych. Fotogramy powinny być na odwrocie opisane, należy je nadesłać na adres: Bałucki Ośrodek Kultury Lutnia, Łanowa 14; 91-103 Łódź. (z dopiskiem nazwy konkursu). Otwarcie wystawy odbędzie się 12 czerwca w Galerii Ośrodka Kultury.

Obecnie „Oblicza Łodzi” nie są jedynym konkursem o Łodzi, jesienią odbywa się „Potęga Łodzi – Power of Łódź”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, laureaci otrzymują zdecydowanie lepsze nagrody (np. 3000 zł za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii powyżej 16 lat).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.