Warsztaty fotograficzne z Szymonem Brodziakiem

Warsztaty-z-Brodziakiem
Weekend w Warszawie zapowiada się ciekawie. W sobotę w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej planowany jest wykład pt. „Czy świadomość budzi wrażliwość?” i spotkanie z fotografem Jakubem Karwowski. Tego samego dnia odbędą się bezpłatne szkolenia będące wprowadzeniem do fotografii trójwymiarowej, z kolei Leica Gallery Warszawa zaprasza na warsztaty fotograficzne z Szymonem Brodziakiem.

Brodziak-S_one2
Szymon Brodziak fotografuje głównie na zlecenia firm, na potrzeby reklam i kampanii wizerunkowych. Z wykształcenia jest ekonomistą, porzucił rodzinny interes, aby asystować m.in. przy sesjach mody. Fotografuje głównie kobiety, czasem nagie, zawsze w czerni i bieli. Wydany w tym roku kalandarz Rossmanna wywołał sensację, modelkami były panie pracujące w firmie. Zdarza się też, że zdjęcia Brodziaka wzbudzaja kontrowersje, bo modelki pojawiają się w nietypowych pozach i miejscach, a nawet nietypowych rolach: kobiety-lampy, manekina przewożonego do magazynu. Artysta od dziesięciu lat otrzymuje liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych, jeszcze jako student został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award. W zeszłym roku wydał album „One”, który otrzymał Złoty Medal w kategorii “książka” w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris.

Brodziak-S_one1
Mamy więc w Leica Gallery płatne szkolenia. Koszt za dwa dni wynosi 3500 złotych co nie jest małą kwotą. Właściwie to cena zaporowa, dlatego warsztaty będą miały raczej kameralny charakter. Zajęcia odbędą się w małych zespołach, w czasie dwóch dni uczestnicy będą mieli możliwość pracy z fotografem oraz jego ekipą: stylistą, makijażystką i fryzjerem oraz modelkami.

Brodziak-S_one3
Tematy sesji zostaną przedyskutowane i szczegółowo przygotowane pod okiem Szymona Brodziaka, a jego ekipa produkcyjna pozwoli na kreatywne przygotowanie planu i modelki. Uczestnicy będą fotografować już pierwszego dnia warsztatów. Drugiego dnia będzie czas na rozwijanie koncepcji i ewentualne korekty błędów z dnia pierwszego. Dzięki temu każdy z uczestników będzie mógł optymalnie wykorzystać swój czas na planie w roli fotografa. Wykonane zdjęcia będą przedyskutowane z Szymonem pod kątem ich prawidłowej kompozycji i selekcji.

Program.

Sobota 14.03.2015

10,00 –  wprowadzenie do tematyki warsztatów
10,30 przedstawienie warsztatu pracy Szymona Brodziaka
wprowadzenie do świata czarno-białej fotografii komercyjnej – oprowadzenie po wystawie + prezentacja, przygotowanie do sesji, praca na planie, praca z modelką, selekcja zdjęć

14,00 SESJA 1
losowanie modelek i wybór tematów sesji pod kątem stylizacji, makijażu i fryzur
14,30 – 16,00 symulacja sesji zdjęciowej w wykonaniu Szymona Brodziaka (w trakcie przygotowań pozostałych modelek)
aktywna asysta uczestników
16,00 – 18,00 sesja zdjęciowa każdego z uczestników pod okiem Szymona Brodziaka, praca z modelką w grupach 2-osobowych
18,00 zakończenie pierwszego dnia

Niedziela 15.03.2015

10,00 przygotowanie planu zdjęciowego, dyskusja nad wybranymi tematami, omówienie efektów sesji z dnia pierwszego, ewentualne korekty i sugestie Szymona

12,00 SESJA 2 (sesja zdjęciowa każdego z uczestników pod okiem Szymona Brodziaka, praca z modelką w grupach 2-osobowych)
16,00 omówienie rezultatów sesji, selekcja zdjęć
18,00 zakończenie warsztatów

Dodatkowych informacji udziela Magdalena Pomykała (tel. 730 840 888, akademia@leica-gallery.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.