Trwa konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

Pouchalski-logo
Do końca kwietnia można nadsyłać zdjęcia na XX edycję konkursu fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego. Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł, przewidziane są również inne wyróżnienia.

Konkurs odbywa się od wielu lat i jest dostępny dla wszystkich fotografujących. Jego organizatorem jest redakcja czasopisma „Łowiec Polski” a tematem zwierzyna w naturalnym środowisku i sceny związane z łowiectwem. W zeszłej edycji 207 autorów nadesłało 1111 prac, były to głównie jatki po polowaniu. Wywołuje to oczywiście pytanie czy udział w tym konkursie przystoi fotografowi, miłośnikowi dzikiej przyrody i czy należy pokazywać zabijanie zwierząt dla przyjemności? Przykładem jest Grand Prix które przypadło Szymonowi Tomsi. Jego zdjęcie przedstawia młodego, zadowolonego myśliwego z upolowanymi lisami.

Tomsia-S_1
W tym roku nie ma zmian w regulaminie. Nadesłane prace będą oceniane w następujących kategoriach: Piękno, Ruch oraz Sceny myśliwskie. W każdej, można zgłosić do 5 zdjęć wyłącznie w formie elektronicznej. Należy je przesłać na adres puchalski@lowiec.com dołączając wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Wielkość jednego pliku nie powinna przekraczać 10MB (min. 2 MB), fotografie muszą być zapisane w formacie jpg. Nie zezwala się stosowania fotomontaży oraz obróbki graficznej mającej wpływ na zmianę charakteru zdjęcia. Dopuszczalna jest standardowa obróbka surowych plików celem nadania im właściwej kolorystyki, kontrastu i kadrowania.

Oprócz Grand Prix zostaną przyznane nagrody za najlepsze zdjęcie w każdej z trzech kategorii i gratyfikacje pieniężne po 1000 zł. W zeszłej edycji fotografie oceniał m.in. Sergiusz Sachno, przyznano też specjalne wyróżnienie ZPAF-u dla Norberta Gajewskiego ( „Duchy puszczy”), a także Fundacji Ochrony Głuszca dla Tomasza Skorupki. Z pewnością uroczysta gala odbędzie się w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.