Sony w Las Vegas.

Sony-HDC4300
Kwietniowe targi NAB które rozpoczna się w Las Vegas za dwa tygodnie, będą dla firmy Sony okazją do zaprezentowania nowości z zakresu technologii 4K i produkcji na żywo z wykorzystaniem protokołu IP.

Sony ma nadzieje udowodnić swoje zaangażowanie w tworzenie rozwiązań od rejestracji materiału po archiwizację finalnego programu. Zademonstruje więc system organizacji pracy które obejmują serwisy chmurowe (Ci), narzędzia archiwizacyjne Optical Disc Archive, systemy wykorzystywane w sporcie (HawkEye), czy rozwiązania IP. Te ostatnie umożliwiają transmisję sygnałów wideo i audio, sygnałów wzorcowych oraz danych kontrolnych za pomocą pojedynczego kabla sieciowego. Oprócz powyższych, spodziewane są premiery sprzętu przeznaczonego dla branży wideo.

Jedną z oczekiwanych niespodzianek ma być profesjonalna kamera systemowa o symbolu HDC 4300. Będzie to następca bardzo dobrze ocenianego modelu HDC 2500. W środku, sercem układu rejestrującego będzie zestaw trzech 2/3-calowych przetworników CMOS o rozdzielczości 9.8 mln. pikseli, który wraz z procesorem sygnałowym DSP wyposażonym w 16-bitowy konwerter A/D stanie się gwarantem uzyskania obrazów filmowych o bardzo małym szumie i wysokim zakresie dynamicznym. Model 4300 będzie w pełni zgodny z kamerami z serii HDC i odziedziczy szeroką gamę akcesoriów takich jak panele zdalnego sterowania (RCP), wizjery (HDVF), czy system adapterów do dużych obiektywów (HDLA) firmy Sony.

Nowa kamera, która zostanie wyposażona m.in. w funkcję przyspieszonego i zwolnionego tempa, zapewni zapisywanie obrazów m.in. w rozdzielczości 4K (60 kl/s) oraz Full HD (240 kl).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.