Canon EOS C300 Mark II. Nie było niespodzianki

Canon-EOS-C300-Mark-II_4
Firma Canon zaprezentowała nową kamerę EOS C300 Mark II, która powstała w oparciu o model EOS C300. Urządzenie jest kompatybilne z ponad dziewięćdziesięcioma obiektywami Canon z serii EF i EF Cinema. Cena wyniesie około 75 tysięcy złotych.

Canon-EOS-C300-Mark-II_3
W porównaniu z modelem EOS C300 została dwukrotnie zwiększona szybkość odczytu danych, zredukowano także efekt niejednoczesnego odczytu przetwornika (rolling shutter). Kamera została wyposażona w nowe opcje rejestracji dźwięku, 4-kanałowy zapis z głębią 16 lub 24 bity i częstotliwością próbkowania 48 kHz. Umożliwia rejestracje wideo w rozdzielczości 4K zarówno na potrzeby produkcji telewizyjnych (3840 x 2160), jak i kinowych (4096 x 2160) na dwóch kartach CFast 2.0 oraz zapis w formacie RAW 4K na zewnętrznej nagrywarce. Urządzenie zapisuje 10-bitowe pliki z samplingiem kolorów 4:2:2 w rozdzielczości 4K z prędkością do 410Mbps lub 10/12-bitowe pliki z samplingiem 4:4:4 w rozdzielczości 2K z 15-stopniowym zakresem dynamicznym. Za całość operacji odpowiadają dwa procesory DIGIC DV5.

Canon-EOS-C300-Mark-II_2
Na uwagęzasługuje matryca Canon CMOS klasy Super 35 mm, zakres czułości ISO do 102 400, ulepszony system Dual Pixel CMOS AF (obecnie pokrywa ok. 80 proc. kadru zarówno w pionie, jak i w poziomie), automatyczny balans bieli, Face Detection AF oraz nowe kodeki Canon XF-AVC H.264. Zostały one zaprojektowane z myślą o dopasowaniu do standardowych w branży systemów edycji nieliniowej, pozwalając tym samym na wykorzystanie materiału nagranego zarówno w rozdzielczości 4K, jak i 2K/Full HD przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Zakres funkcji obejmuje m.in. XF-AVC Intra dla rozdzielczości 4K, XF-AVC Long GOP i opcje Proxy dla nagrywania 2K/Full HD. W obu przypadkach wykorzystywany jest kodek H.264, który ułatwia pracę w procesie postprodukcji. Twórcy zdjęć mogą wybrać typ kodeka i rozdzielczość, które najlepiej pasują do konkretnej sytuacji. EOS C300 Mark II nagrywa z prędkością do 30P w rozdzielczości 4K lub 120P dla 2K/Full HD.

Canon-EOS-C300-Mark-II_1
Nowa kamera wspiera różne przestrzenie barwne, w tym BT.2020, Canon Cinema Gamut i DCI-P3. Jest pierwszym urządzeniem Canona oferujacym technologie Canon Log2, która zapewnia 15-stopniowy zakres dynamiczny – rozszerzony względem wcześniejszych modeli z tej serii. Ważne są też wbudowane elektroniczne filtry ND, które w trybie rozszerzonym 10-krotnie redukują ilość światła docierającego do matrycy.

Z innych zalet należy wymienić zgodność z wielofunkcyjnym pilotem RC-V100 i opcjonalną łączność Wi-Fi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.