Grip Fotodiox. Jak zaoszczędzić 4000 zł.

Fotodiox-grip_1
Pokazany w listopadzie ubiegłego roku Hasselblad Stellar II to nic innego jak Sony RX100 II z drewnianym uchwytem. W momencie premiery cena aparatu wynosiła prawie 1650 euro (plus VAT), ale obecnie trochę spadła. Dla prównania Sony RX100 II kosztuje niecałe dwa tysiące złotych, zatem różnica pomiędzy modelami wynosi około 4000 zł. Kwotę tą można zaoszczędzić kupując specjalny grip firmy Fotodiox który sprawi, że aparaty z serii RX100 zyskają wygląd Stellara.

Hasselblad-Stellar
Powyższe rozwiązanie może być podsumowaniem dość dziwnej, niespójnej polityki produktowej Hasselblada którą obserwowaliśmy dwa-trzy lata temu. Firma za rządów Larrego Hansena nawiązała współpracę z Sony i pojawiły się Stelary i Lunary które były klonami aparatów z serii DSC. Spotkało się to z olbrzymią krytyka fotografów i miłośników marki. Hasselblad Stelar zobył nawet tytuł „Worst camera of the year”. Później wydawało się że firma wycofała się z takich pomysłów, doszło do zmiany na stanowisku CEO i podjeto decyzję o likwidacji centrum projektowego gdzie „klony Sony” powstawały. Nowy szef Hasselblada Ian Rawcliffe próbował skupić się na produktach które mogą być synonimem jakości obrazu i nowatorskich rozwiązań technologicznych. Jednak niespodziewanie pojawił się Stellar II, co chyba spowodowało konflikt w zarządzie i odwołanie prezesa. Nowym CEOzostał Perry Oosting, obecnie wydaje się, że firma zarzuciła brandowanie kompaktów Sony.

Fotodiox-grip_2
Drewniany grip do Sony RX100 kosztuje niecałe 60 dolarów. Jest wykonany z drewna drzewa wiśniowego. Oczywiście brak będzie wielkiego napisu HASSELBLAD. Należy oczekiwać, że w najbliższym czasie jakiś inny niszowy producent zaoferuje naklejki z logiem tej szwedzkiej firmy.

Zobacz wideo:

One response to “Grip Fotodiox. Jak zaoszczędzić 4000 zł.

  1. fajny artykuł – dużo o tym jak oszczędzać na zdjęciach też tutaj http://www.jakoszczedzacjakzarabiac.blogspot.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.