Pejzaże we mgle

Kycia-D_1
Wystawa “Pejzaże we mgle” Doroty Kyci prezentowana od 10 kwietnia w Muzeum Zienii, przyciągnie zapewne specyficzne grono odbiorców. Fotografie można oglądać do końca miesiąca.

Kycia-D_2
Dorota Kycia jest absolwentką Studium Fotografii ZPAF i Warszawskiej Akademii Fotografii. Brała udział w blisko 100 wystawach zbiorowych w Polsce a także m.in. we Francji, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii. Jest laureatką 30 nagród i wyróżnień.

Kycia-D_4 Kycia-D_3
Pokazywane fotografie powstały na Podlasiu, w Bieszczadach, w okolicach Suwałk, a także w Austrii, Holandii i Szwecji. Na wystawie mamy więc zdjęcia będące efektem kilkuletniej obserwacji otaczajacego nas świata przyrody. Spece twierdzą, że fotografowanie dziko żyjących zwierząt to najwyższy stopień wtajemniczenia fotografii przyrodniczej. Trudności do pokonania jest wiele, najważniejsza to zbliżenie się do obiektu. Widzimy różną florę i faunę, zdjęcia przedstawione są w uniwersalnej, ponadczasowej konwencji. Wsród okazów zwierzat zwracają uwagę ptaki ptaki wodne i drapieżne. Wypełniaja one krainę stworzoną przez słońce, wiatr, piasek i wodę która zachwyca pięknem i zmusza do zadumy nad potęgą sił przyrody.

Kycia-D_6
Kycia-D_5
“Pejzaże we mgle” to szkoła troski o przyrodę. Patrzmy, jak piękna i cenna jest przyroda i jak ją niszczymy. Wystawa uczy nas patrzeć na otaczajaca naturę ekologicznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.