Trwa konkurs na Fotograficzna Publikacja Roku 2015

Fotograficzna-Publikacja-Ro
Trwa nabór prac do kolejnej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku 2015 im. Krzyśka Makowskiego. Jury konkursu nagrodzi książki, w których centralne miejsce zajmuje fotografia, publikacje należy zgłaszać do 30 kwietnia.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem konkursu był Krzyszof Makowski – księgarz i wydawca z nieistniejącej już Księgarni F5. Zdążył zorganizować zaledwie dwie edycje w 2009 i 2010 roku. Konkurs w 2011 i 2012 roku nie odbył się, teraz pieczę nad nim sprawuje Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Bookoff i Miejsce Fotografii. Rok temu nagrodę główną otrzymał Bownik za „Dissasembly”, nagroda specjalna za self-publishing trafiła w ręce Magdy Buczek, autorki książki „Justina&co.uk”.

Można więc zgłaszać albumy, podręczniki, książki, oraz wydawnictwa self-publishingowe wydane w Polsce w zeszłym roku. Udział w konkursie jest bezpłatny, organizatorzy czekają na publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią: Katarzyna Sagatowska, Alicja Kobza, Maciej Pisuk, Łukasz Gorczyca oraz przedstawiciele organizatorów konkursu: Agata Zubrzycka (Fotofestiwal), Paweł Rubkiewicz (Bookoff) i Joanna Kinowska (Miejsce Fotografii). Zostanie przyznana Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego i nagroda specjalna dla publikacji self-publishing. Oprócz nagrodzonych książek i albumów jury wyłoni także co najmniej 10 pozycji, które zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi od 28 maja do 7 czerwca 2015 r.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Księgarni Bookoff, kompletne zgłoszenie powinno zawierać: wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz dwa egzemplarze publikacji.Więcej informacji na http://www.fotopublikacja.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.