Pentax K-3 II już jest!

Pentax-k-3-II_3
Nie było zaskoczenia – w nocy minęło embargo na informacje dot. nowego Pentaksa K-3 II. Zgodnie z oczekiwaniem aparat otrzymał moduł GPS i technologię „Pixel Shift Resolution”.

Różnic między K-3 a K-3 II jest niewiele. Nadal mamy tą samą matrycę pozbawioną filtra AA, procesor PRIME III, pomiar ekspozycji oparty na czujniku RGB składającym się z 86 tys. pikseli, dwa gniazda kart SD, wizjer optyczny pokrywający 100% kadru. Maksymalny ekwiwalent czułości ISO, tak jak u poprzednika, wynosi 51200, nie zmienił się 3.2-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1,037 mln. punktów, a także symulator filtra dolnoprzepustowego. Nowy Pentax posiada usprawniony system nastawiania ostrości SAFOX 11 (27 punktów w tym 25 krzyżowych), możliwe jest fotografowanie z częstotliwością 8 kl/s w serii.

Pentax-k-3-II_4
Nowością jest moduł GPS oraz technologia „Pixel Shift Resolution”, polegająca na wykonaniu czterech ekspozycji, składanych potem w jedno ujęcie. Jest funkcja Astrotracer wykorzystywana przy fotografowaniu sfery niebieskiej. Po jej uaktywnieniu aparat oblicza ruch np. planet i przesuwa matrycę (obiekty nie są rejestrowane jako smugi tylko jako punkty).

Aparat będzie dostępny w sprzedaży w cenie 1100 USD. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.