Out of Context. Premiera najnowszego albumu Tomka Sikory

Sikora-T_Istambul1
Już jutro w Galerii Kuratorium w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Tomka Sikory i premiera najnowszej jego książki Out of Context. Uczestnicy spotkania pod okiem specjalisty będą mieli też szansę sprawdzenia sprzętu Fujifilm serii X.

Ostatnie projekty Sikory to album ,,Cztery pory roku”, „Flow” ,,Minął wiek “ oraz ,,Istanbul – street photography“. Z tego ostatniego pochodzą zdjęcia do książki i które będzie można zobaczyć na wystawie. Wszystkie zostały wykonane kompaktowym aparatem Fujifilm X30 i dlatego mecenasem ekspozycji jest firma Fujifilm.

Sikora-T_Istambul2
Pokazywane czarno-białe fotogramy to klasyczna fotografia uliczna (zresztą, tym sprzętem trudno wykonywac inną, do zdjęć np. studyjnych „trzydziestka” niezbyt się nadaje). Podczas kilku godzin Sikora opowie też, jaki jest Stambuł, jacy jego mieszkańcy i czym charakteryzuje się reportaż z tego ciekawego miasta. Widać, że fascynacja autora stolicą Turcji nie mija i trwa chyba od ostatniej tam wystawy pt. „Nostalgia Chopina w fotografii Tomka Sikory”. Była ona prezentowana w Istanbul Photography Museum prawie półtora roku temu.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.