Panasonic Lumix DMC-G7, DMC-GX8 i DMC-FZ300

Panasonic-Lumix_1
Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance (WFA) oficjalnie potwierdziło certyfikację (Wi-Fi CERTIFIED) dla trzech aparatów firmy Panasonic. Są to następujące modele: Lumix DMC-G7, DMC-GX8 i DMC-FZ300. Na razie nie było jeszcze ich oficjalnej premiery, wszystko na to wskazuje, że pierwszy z nich zostanie pokazany 19 maja.

Wi-Fi Alliance stawia sobie za cel m.in. popularyzację i standaryzację technologii Wi-Fi oraz dbanie o wzajemną zgodność urządzeń. Zrzesza ponad 300 podmiotów wyspecjalizowanych w projektowaniu i wdrażaniu sprzętu 802.11i. Jest właścicielem znaku towarowego Wi-Fi, nadaje też odpowiednie certyfikaty. Wcześniej, każdy producent np. aparatów musi wystąpić z wnioskiem do tego stowarzyszenia o wydanie certyfikatu zgodności. Może też później umieścić w materiałach informacyjnych znak Wi-Fi. Tak stało się w wypadku Panasonica, stowarzyszenie potwierdziło zgodność nowych urządzeń.

Panasonic-g7-gx8-fz300
Panasonic Lumix DMC-G7 otrzyma taką sama matrycę co model GX7, będzie miał możliwość rejestracji klipów wideo w rozdzielczości 4K. Panasonic Lumix DMC-GX8 zostanie pokazany dopiero we wrześniu. Początkowo model ten miał mieć premierę na targach CP+, później na przełomie maja i czerwca, ale ostatecznie firma zadecydowała o późniejszym debiucie. Z kolei data zaprezentowania nowego megazooma DMC-FZ300 jest nieznana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.