Biennale Plakatu Fotograficznego 2015

BPF2015
Biennale Plakatu Fotograficznego odbywa się od wielu lat, organizatorem tego przedsięwzięcia jest Płockie Towarzystwo Fotograficzne. Patronat nad imprezą sprawuje Fotoklub RP, zdjęcia na obecna edycję konkursu można nadsyłać do 28 września. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 3000 zł (Grand Prix), 2000 zł (złoty medal), 1500 zł (srebrny medal), 1000 zł (brązowy medal) oraz 500 zł (wyróżnienie).

Celem Biennale jest popularyzacja osiągnięć sztuki fotograficznej stanowiącej artystyczną wypowiedź w plakacie. Organizatorzy wyjaśniają, że przez plakat fotograficzny należy rozumięć taki rodzaj twórczości, której zasadniczym tworzywem artystycznym jest obraz fotograficzny i jego udział powinien być dominujący. W ostatniej edycji która odbyła się dwa lata temu, nadesłano 394 prac 179 autorów. Do wystawy zakwalifikowano 83 zdjęć, Grand Prix zdobyła Jadwiga Subczyńska (zdjęcie pt. „Skaza” ponyżej). Złoty medal za pracę „Horyzont” (poniżej) trafił do Marty Sucherskiej, drugie miejsce należało do Artura Kulika („Propaganda”) , a trzecie do Radosława Florczaka („Tańce egzotyczne”). Skład jury był bardzo ciekawy: Wojciech Prażmowski, Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik oraz Monika Małkowska.

BPF2013-Subczynska-J
BPF2013-Suchersk-M

BPF2013-Kulik-ABPF2013-Florczak-R
Tegoroczne Biennale jest dostępne dla wszystkich fotografujących i udział w nim jest bezpłatny. Dopuszczone do oceny będą projekty lub gotowe plakaty, należy zgłaszać wyłącznie prace nie prezentowane w poprzednich edycjach konkursu. Będą przyjmowane powiększenia (wydruki) w formacie 30×40 cm, każdy może nadesłać nie więcej niż 3 prace. Należy je na odwrocie podpisać podając godło, numer kolejny zgodny z kartą zgłoszenia i tytuł. Do zdjęć trzeba dołączyć czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia oraz płytę CD/DVD zawierającą zgłaszane fotografie w wersji cyfrowej. Całość zabezpieczoną przed uszkodzeniem powinno się przesłać na adres: Płockie Towarzystwo Fotograficzne, Dom Darmstadt, Stary Rynek 8, 09-400 Płock.

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród planowane jest na 12 listopada, ale werdykt jury zostanie podany do publicznej wiadomości dwanaście dni wcześniej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.