Konkurs fotograficzny Empiku.

Konkurs-EMPIK2015_1
Trwa VII edycja Konkursu Fotograficznego Empiku. Do wygrania jest m.in.: monitor graficzny EIZO CS240, Nikon1 J5, wzornik barw Datacolor SpyderCHECKR 24 (pozwalający na precyzyjną kalibrację kolorów i punktu bieli aparatów fotograficznych), kalibrator do monitorów Datacolor Spyder5Express, oraz prenumerata czasopisma Digital Camera. Termin nadsyłania zdjęć mija 30 czerwca 2015 r.

Organizatorem konkursu jest firma E-Commerce Services Sp. z o.o. odpowiadająca m.in. za sklep internetowy empik.com. Należy sądzić, że celem konkursu jest promocja marki Empik i Empikfoto, należy zwrócić też uwagę na zapis w regulaminie mówiący o tym, że każdy uczestnik konkursu …”poprzez udział w konkursie udziela nieodpłatnej licencji niewyłącznej do swoich fotografii na rzecz organizatora bez ograniczeń czasowych, ilościowych oraz terytorialnych na następujących polach eksploatacji: w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu”… itd. Tak więc nadesłane zdjęcia nie tylko mogą być wykorzystane do promocji konkursu, ale także do działań związanych z innymi projektami. Zgloszone fotografie mogą być nawet przerabiane cyfrowo według woli organizatora.

Konkurs-EMPIK2015_2
W tym roku można nadsyłać prace w dwóch kategoriach: Portret oraz Fotografia uliczna. Rok temu była jeszcze trzecia kategoria („natura”), ale należy sądzić, że nie było nią większego zainteresowania. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest rejestracja w serwisie empikfoto.pl i podanie swoich danych. Każdy uczestnik może wybrać jedną kategorię i zgłosić maksymalnie 3 fotografie. Zdjęcia muszą spełniać pewne warunki techniczne: format JPG, wielkość przesyłanego pliku nie może przekroczyć 7 MB. Uczestnik nagrodzonej pracy zobowiązuje się do przesłania na prośbę organizatora zdjęcia w rozdzielczości pozwalającej na wydruk dobrej jakości na potrzeby wystawy konkursowej (min. 2000×3000 pikseli).

Tak jak rok temu fotografie będzie oceniać jury w składzie: Paweł Duma – wykładowca w Akademii Nikona, Maciej Zieliński – redaktor naczelny największego w naszym kraju magazynu fotograficznego Digital Camera Polska, oraz Krzysztof Basel – redaktor prowadzący serwis o fotografii Fotoblogia.pl.

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 28 lipca 2015 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.