FOTOCOOLTURA 2015. Ogólnopolski Festiwal Fotograficzny

FOTOCOOLTURA2015
Na początku czerwca w Obornikach Śląskich odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Fotograficzny FOTOCOOLTURA. Festiwal powstał dwa lata temu z myślą o propagowaniu dobrej fotografii. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób otwartych na nowe doznania artystyczne.

The-One-Minutes
W trakcie dwóch dni (5 i 6 czerwca) przewidziano wiele atrakcji. Odbędzie się Gra miejska (zgłoszenia do niej przyjmowane są do 25 maja), happening mebloŚCIANKA, wystawa starych zdjęć pt. „Własne M”, a także spotkania i rozmowy z uznanymi fotografami. W tym roku swój udział potwierdzili: Chris Niedenthal, Tadeusz Rolke, Michał Gonicki, Wiktor Franko. Istotnym punktem programu są też liczne wystawy plenerowe oraz w przestrzeni wystawienniczej, którym towarzyszą wernisaże i spotkania z autorami. Odbędą się też warsztaty z podstaw fotografii, a także szkolenie „”FOTO-GRAFIA. Zdjęcie i pismo” które poprowadzi Filip Springer.

Niedenthal-C_73-89_1
Franko-W_nizio1
Beksinski-Z_3
W tegorocznym programie znajduje się wystawa „Zdzisław Beksiński. Od fotografii do fotomontażu”, „Pięć zmysłów. Pauza” Marka Lapisa, „Plon” Tadeusza Rolke i Michała Gonickiego, a także prezentacja portfolio Chrisa Niedenthala i Wiktora Franko. Organizatorzy Festiwalu proponują Klubom fotograficznym współpracę w ramach Forum Inicjatyw Fotograficznych, będzie też można wziąć udział w pokazie 9. edycji Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes 2014”.

Na większość wydarzeń festiwalowych wstęp wolny.

Reklamy

One response to “FOTOCOOLTURA 2015. Ogólnopolski Festiwal Fotograficzny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s