Fotografie Evy Rubinstein w Łodzi

Rubinstein-E_wystawa
Jeszcze przez dwa dni w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi można oglądać wystawę fotografii Evy Rubinstein. Ekspozycja odbywa się w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Artura Rubinsteina.

Rubinstein-E_fotog2
Eva Rubinstein jest córka pianisty Artura Rubinsteina. W młodości była tancerką i aktorką, pod koniec lat sześćdziesiatych ubiegłego wieku zaczęła zajmować się fotografią. Poczatkowo komercyjną, potem zainteresowała się portretem i dokumentem. Pracowała jakiś czas dla magazynu Vogue i publikowała także w Europie i Ameryce Południowej. Od 1970 roku prowadzi warsztaty fotograficzne, miała ponad 100 indywidualnych wystaw fotograficznych na całym świecie,. Pobierała nauki fotografii u światowej sławy artystów: Seana Kernana, Lisette Model, Jima Hughsena, Kena Heymana i Diane Arbus.

Rubinstein-E_fotog1 Rubinstein-E_fotog3
Wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki to kolejna, po „Portretach ojca” ekspozycja fotografii Evy Rubinstein w Łodzi. Jej czarno-białe zdjęcia, poza portretami, to w większości miejsca, ale i przedmioty związane z obecnością człowieka. Artystka posiada umiejętność wczucia się w przedmiot, w pejzaż – umiejętność, która jest tak bardzo widoczna w jej pracach. Swoim fotografiom nie nadaje tytułów, sygnuje je datą, miejscem lub innymi niezbędnymi informacjami. Lubi, jak każdy odbiorca indywidualnie interpretuje jej prace, nie sugerując się tytułami.

W kwietniu 2003 roku Wydawnictwo Kropka z Wrześni wydało jej album zatytułowany Eva Rubinstein. Fotografie 1967-1990.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s