Nowości od firmy Phase One

Phase-One-XF_3
Pojawił się średnioformatowy Phase One XF, przystawki IQ3 i dwa obiektywy Schneider Kreuznach 35mm LS f/3.5 oraz Schneider Kreuznach 120mm LS f/4.0 Macro. Oprócz tego firma pokazała nowe modułowe wizjery oraz zaktualizowała program Capture One Pro do wersji 8.3 zapewniając m.in. dodanie profili dla plików RAW z najnowszych aparatów, czy wsparcie dla systemu personalizacji w najnowszym XF.

Phase-One-XF_2
Phase One XF został wyposażony w nowy system nastawiania ostrości o nazwie Honeybee Autofocus Platform, duży i jasny wizjer optyczny oraz dotykowy wyświetlacz LCD. System AF  pozwala m.in. na przypisanie obiektywom punktów hiperfokalnych, do których można powrócić w każdej chwili poprzez odpowiednią komendę. W celu wydajniejszej pracy w studiu jest możliwość zdefiniowania własnych ustawień urządzenia (OneTouch User Interface –UI). Można więc przypisać pewne parametry do trzech pokręteł i 6 przycisków znajdujących się na obudowie. System personalizacji będzie rozwijany zgodnie z potrzebami klientów.

Phase-One-XF_1
Razem z aparatem zostały pokazane trzy przystawki cyfrowe IQ3. Różnią się one rozdzielczością, w zależności od potrzeb do wyboru są wersje 50, 60 i 80 mln. pikseli. Pierwsza bazuje na matrycy CMOS, pozostałe na CCD. Przystawki zostały wyposażone w 3,2-calowe ekrany dotykowe, moduł Wi-Fi. Maksymalny czas naświetlania wynosi 60 minut.

Schneider-Kreuznach-35_120m
Natomiast nowe obiektywy, zostały specjalnie przystosowane do zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Schneider Kreuznach 120mm LS f/4.0 Macro składa się z 9 soczewek poukładanych w 8 grupach, natomiast Schneider Kreuznach 35mm LS f/3.5 to 9 elementów w 7 grupach.

Na początku nowy aparat będzie można kupić w komplecie. W zestawie z przystawką, wizjerem, nowym obiektywem o ogniskowej 80 mm i oprogramowaniem Capture One 8.3 będzie kosztował od 32000 do 39000 euro.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s