Hasselblad A5D do zdjęć lotniczych

Hasselblad-A5D_1
Firma Hasselblad zapowiedziała, że wprowadzi na rynek model A5D. Jest on przeznaczony do fotografii lotniczej. To najnowsza konstrukcja która powstała po dymisji dotychczasowego CEO Iana Rawcliffa.

Hasselblad-A5D_3
Nowy średnioformatowy aparat współpracuje z trzema tylnymi ściankami o rozdzielczości 40, 50 i 60 mln. pikseli. Drua została wyposażona w czujnik typu CMOS, pozostałe oparte są na matrycy CCD. Wszystkie gwarantują zakres tonalny na poziomie 14EV. A5D zapisuje zdjęcia na kartę CF, można je też przesłać poprzez złącze FireWire 800 do komputera, na uwagę zasługuje nowe złącze typu Lemo które pozwala połączyć maksymalnie 8 aparatów i je zsynchronizować z dokładnością do 20 mikrosekund. Konstruktorzy firmy wyposażyli A-5D w system GPS, nazywając go Global Image Locator (GIL).

Hasselblad-A5D_2
W celu uniknięcia drgań wywołanych poprzez samolot, w aparacie zminimalizowano ilości części ruchomych. Korpus może być mocowany do wnętrza kabiny za pomocą śrub 4x M4. Sama konstrukcja jest dość lekka, nowy Hasselblad waży 1,3 kg. Jego wymiary to 100x100x151 mm. Z aparatem będzie sprzedawane oprogramowanie do obróbki zdjęć o nazwie Phocus Software Developers Kit (SDK).

Na razie nie wiadomo jaka będzie cena nowego Hasselblada. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.