Sony liderem!

Sony-logo
Firma Sony poinformowała o wynikach sprzedaży swoich aparatów. W ostatnich 12 miesiacach koncern odnotował 66% procentowy wzrost sprzedaży bezlusterkowców co spowodowało zwiększenie przychodów o 16,5%.

Wyniki-Sony_1
Wyniki te dotyczą rynku amerykańskiego i po raz kolejny stawiają koncern na czołowym miejscu wśród producentów bezlusterkowców. Warto zaznaczyć, że w tym samym okresie zainteresowanie lustrzankami cyfrowymi firmy zmniejszyło się o około 15%. Najnowsze dane pokazują, że ponad 61% kupujących po raz pierwszy bezlusterkowce to osoby poniżej 35 roku życia. Dwa lata temu było trochę inaczej i wskaźnik ten wynosił 54%. Raport nic nie wspomina o bezkorpusowcach, ale należy wnioskować, że sprzedaż nie jest duża.

Wyniki-Sony_2
Tak duże dysproporcje pomiędzy wzrostem sprzedaży a przychodem świadczą o dużej obniżce cen bezlusterkowców. Zastanawiać musi jednakt fakt dlaczego tak długo czekamy na premierę nowych aparatów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.