Międzynarodowy Konkurs Fotografii Zestaw 2015

Ochnio-J_zestaw
Został reaktywowany Międzynarodowy Konkurs Fotografii „Zestaw”, tegoroczna edycja odbędzie się po raz dwudziesty pierwszy. Należy zgłaszać wyłącznie cykle prac, pojedyncze fotografie nie będą brane pod uwagę. Ostateczny termin przyjmowania zdjęć mija 5 sierpnia, zdobywca Grand Prix otrzyma medal i 5 tysięcy złotych, będzie też mógł swoje prace pokazać na indywidualnej wystawie w przyszłym roku.

Tradycyjnie konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących, ale ilość prac które są oceniane nie jest duża (w ostatniej edycji nadesłano 28 zestawów, a dwa lata temu 78 serii 35 autorów). Można więc zgłaszać fotogramy w dwóch kategoriach tematycznych: fotografia reportażowa i fotografia poszukujaca. Będą oceniane tylko powiększenia (odbitki), ale należy pamiętać, że format całego zestawu prac nie może być większy niż 70 x 100 cm. Każdy fotogram musi być opisany, należy podać dane autora, tytuł działu, numer kolejny zestawu zgodny z dołączoną kartą zgłoszenia, tytuł zestawu oraz kolejność prac w zestawie. Jeden autor może nadesłać do 4 zestawów w każdym dziale. Prace z z dopiskiem „Zestaw 2015” będą przyjmowane na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica. Werdykt jury zostanie ogłoszony do 10 września, jury oprócz Grand Prix w każdej kategorii przynana nagrody pieniężne w wysokości 1500 i 1000 złotych.

Nurzynski-E_zestaw1
Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Andrzej Protasiuk tel. 74/8515657, 74/852 29 78. Powyżej jedna z fotografii Eugeniusza Nurzyńskiego, laureata I miejsca w dziale „fotografia Poszukująca”, u uóry ekranu zestaw Jakuba Ochnio który wygrał w 2012 roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s