Sukces projektu Shuttout na PolakPotrafi

Shuttout2
Na portalu PolakPotrafi kończy się kampania crowdfundingowa projektu Shuttout. Z potrzebnej kwoty 30 tysięcy złotych uzbierano już ponad 53 tysiące (przekroczenie o 76%). Projekt uzyskał wsparcie 426 osób, ale to może się zmienić bo do końca zbiórki zostało jeszcze parę godzin.

Głównym twórcą projektu Shuttout jest Mateusz Chłodnicki. Jego zespół prosił o środki na stworzenie platformy do konkursów fotograficznych. Założeniem tego serwisu jest umożliwienie miłośnikom fotografii rozwój i zarabianie poprzez rywalizację w licznych konkursach fotograficznych organizowanych przez społeczność platformy. Będzie to więc alternatywa dla tradycyjnych konkursów fotograficznych. Amatorzy mają rozwijać własne umiejętności oraz dotrzeć ze swoimi pracami do szerokiego grona odbiorców.

Shuttout_1
Twórcy platformy Shuttout zakładają, że każdy, kto zarejestruje się w serwisie, będzie mógł stworzyć konkurs fotograficzny, w którym do zdobycia będą nagrody pieniężne uzależnione od wysokości wpisowego. Nie będzie ono wysokie, gdyż założeniem projektu ma być masowość a nie elitarność. Czyli im więcej ludzi w danym konkursie, tym zwiększa się pula do podziału na nagrody. W projekcie będą nagradzane nie tylko najlepsze prace, ale też najbardziej aktywni użytkownicy dzielący się swoją wiedzą i użytecznymi wskazówkami.. Na organizacji zarobi także pomysłodawca. W regulaminie jest dla niego przeznaczone aż 10% uzbieranej kwoty.

Pozyskane od internautów środki zostaną przeznaczone na rozbudowanie platformy i zwiększenie zasięgu. W chwili obecnej dostępna jest wersja beta, na której zostały uruchomione pierwsze testowe konkursy. Za trzy dni pojawi się możliwość głosowania na wybrane zdjęcia.

Reklamy

One response to “Sukces projektu Shuttout na PolakPotrafi

  1. Dzięki za napisanie o nas! No i zapraszamy do brania udziału w naszych testowych konkursach DEMO – dzięki temu, że będziecie testować konkursy, dzięki temu, że będzie w nich dużo zdjęć, będziemy mogli lepiej udostkonalać platformę dla Was!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s