Ruszył nabór do sekcji „Debiuty” TIFF Festival 2015

Debiuty_2015-TIFF-Fest
Wrocławski TIFF FESTIVAL rozpoczął nabór prac do konkursowej sekcji DEBIUTY, w ramach tegorocznej – piątej już – edycji. Organizator nie stawia żadnych ograniczeń w doborze tematu, jak również pozostawia swobodę środków jego realizacji.

Idea towarzysząca sekcji DEBIUTY od początku istnienia festiwalu sprowadza się do wspierania i promowania artystów rozpoczynających swoją karierę. Szukamy osób o świeżym spojrzeniu, których twórczość wniesie nową wartość na polskiej scenie fotograficznej.

Sekcja DEBIUTY ma formułą konkursową, której zasadniczym celem jest wypromowanie nowatorskich, ciekawych, lecz nie do końca jeszcze znanych twórców i postaw artystycznych i skierowana jest przede wszystkim do młodych fotografów, debiutantów: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych, miłośników fotografii i freelancerów. Spośród zgłoszonych uczestników, jury w którego skład wejdzie Ernest Dec, Natalia Dec, Mariusz Jodko, Łukasz Rusznica oraz Maciej Bujk, wyłoni 3 Laureatów. Wybrane prace zostaną wystawione w ramach Festiwalu w trzech wrocławskich galeriach: Shopiq, Miejsce przy Miejscu, Galeria Entropia. Odbędą się również spotkania autorskie i pokazy slajdów młodych twórców.

Prace można nadsyłać do 19 lipca 2015 na adres: e.urbanowicz@tiff.wroc.pl wpisując w temacie maila „Debiut2015”. Zdjęcia powinny być ułożone w cykl/cykle fotograficzne, który powinien składać się z minimum 6 zdjęć. Każdy uczestnik może przesłać 2 zestawy, prace należy zapisać w formacie JPG o wymiarach min. 800 pikseli na krótszym boku i skompresować w plikach .zip lub .rar nieprzekraczających 5 MB. Wszystkie zdjęcia powinny być opisane wg schematu „imie_nazwisko autora_tytuł cyklu_1.jpg”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27.07.2015 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.