Jest Hasselblad Lusso. Niestety

Hasselblad-Lusso_1
Na stronie http://www.hasselblad.com/cn/mirrorless/lusso pojawił się Hasselblad Lusso. To klon Sony A7r, aparat otrzymał m.in. drewniany grip oraz wielka literę „H”. Jest oferowany w eleganckim pudełeczku, ale w cenie o wiele wyższej niż pierwowzór.

Jesienią ubiegłego roku wydawało się że Hasselblad zrezygnował z takich pomysłów jak Lunar, HV czy Stellar. Za rządów CEO Iana Rawcliffa zamknięto centrum projektowe w mieście Treviso, inżynierowie firmy skupili się na rozwiązaniach adresowanych do rynku zawodowego. Pojawił się Hasselblad H5X, H5D-50c, przystawka cyfrowa CFV-50c. Niestety w zarządzie doszło do sporów co do dalszej drogi rozwoju. W listopadzie niespodziewanie pojawił się Hasselblad Stellar II, a trzy miesiące później swoje stanowisko stracił Rawcliff. Prawdopodobnie zwyciężyła koncepcja, która zakłada, że sprzedaż niezwykle drogich klonów aparatów Sony to znakomite rozwiązanie biznesowe.

Hasselblad-Lusso_2Hasselblad-Lusso_3
W ramach tej strategii pojawia się więc Hasselblad Lusso, który jest niczym innym tylko podrasowanym modelem Sony A7r. Ten ostatni, z obiektywem 24-70 mm kosztuje około 3000 USD, należy więc sądzić, że „nowy” aparat Hasselblada będzie oferowany za około 10.000 USD.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s