Letnie promocje i zwroty gotówki

Cashback-promocja-2015
Przed sezonem urlopowym wiele firm fotograficznych prowadzi akcje promocyjne. Trwa „Letnia oferta” Olympusa na obiektywy M.ZUIKO, Canon przy zakupie lustrzanki kusi prezentami, no i tradycyjnie Fujifilm obiecuje częściowy zwrot gotówki kiedy nabędziemy jej aparat, lub obiektyw serii X.

Sprzedaż aparatów cyfrowych nie jest duża, większość firm obecnych na naszym rynku próbuje różnych metod aby podbić wyniki. Ogłoszenia w prasie codziennej nie mają sensu, ciekawie rozwija się internet i portale fotograficzne, a to jest pewna droga np. budowania relacji z klientem. Z kolei rynek czasopism foto praktycznie został zdominowany przez Digital Camerę i jej mutacje. Reklam tam mało, więcej jest artykułów popularyzujących pewne marki. Dobre rezultaty daje wsparcie sprzedaży bezpośredniej, na ten cel idą dość duże środki (należy pamiętać, że są one niewspółmiernie wysokie w stosunku do nakładów na reklamę w mediach). Niestety, w tym roku można odnieść wrażenie, że akcje są mało pomysłowe. Od wielu lat powielany jest model ze zwrotem gotówki , promocje  są niezmiernie drętwe, brak w nich pomysłowości i finezji. Tradycyjnie objęte są nią np. sklepy fotograficzne Fotojoker i markety elektroniczne typu Media Markt, Mediaexpert i Saturn.

Nikon-promocja-2015
Najwcześniej wystartowała firma Nikon. Jej akcja typu cashback trwa od 1 kwietnia i zakończy się w tym miesiącu. Promocją zostały objęte lustrzanki, bezlusterkowce, kompakty oraz obiektywy. Można uzyskać zwrot kosztów zakupu od 80 do 500 złotych. Procedura jest identyczna jak w latach poprzednich – należy wypełnić specjalny kupon i dołączyć kopię paragonu lub faktury. Akcją jest objęty m.in. Coolpix P900, D7100, D5300, D3300, D610 oraz dwa zoomy zawodowe: 70-200 mm AF-S f/2.8G ED VR II oraz Nikkor 24-70 mm f/2.8G ED AF-S. Niewiele, można odnieść wrażenie, że to typowe „czyszczenie magazynu” i wyprzedaż staroci.

Olympus-promocja-2015
Troche inaczej wygląda akcja u Olympusa która zakończy się 31 sierpnia. Każdy, kto kupi jeden z wybranych obiektywów M.ZUIKO DIGITAL Mikro Cztery Trzecie, otrzyma zwrotu gotówki. Może ona wynieść, w przypadku drogich „szkieł”, nawet 650 zł. Do wyboru są cztery modele: M.ZUIKO DIGITAL 45 mm f/1.8, ED 9-18 mm f/4.0-5.6, ED 75-300 mm f/4.8-6.7 II, ED 14-150 mm f/4.0-5.6 II. Impulsem do zakupów może być dodatkowa nagroda w postaci obniżonej ceny na model OM-D E-M10.

Canon-promocja-2015
Z kolei Canon ogłosił promocję na zaawansowane lustrzanki cyfrowe. Kupując EOSa 5D Mark III, 6D, 7D Mark II, oraz 70D można otrzymać np. tablet Wacom Intuos Pro Medium lub Small, 12-miesięczną subskrypcję Adobe Creative Cloud oraz 8 GB kartę pamięci Toshiba FlashAir.

Fujifilm-promocja-2015
Cashback Fujifilm dotyczy aparatów i obiektywów serii X. Obejmuje ona łącznie 17 produktów, zwrot gotówki klienci otrzymają za zakupy zrobione do 31 lipca 2015 w wybranych sklepach na terytorium Polski. Nie wiadomo dlaczego akcją nie jest objęty Media Markt i Saturn, być może sprzęt Fujifilm serii X jest tam obecny sporadycznie. Można więc za nabycie korpusu X-T1 w Proclubie za 4665 złotych otrzymać zwrot gotówki w wysokości 8% wartości aparatu. Oczywiście wcześniej należy swój zakup zarejestrować na stronie fujifilmcashback.com.

Panasonic-promocja-2015
Na końcu Panasonic. Jego promocja wakacyjna wygląda mizernie, osoby, które do końca lipca kupią aparat z serii LUMIX G otrzymają przedłużenie gwarancji do 5 lat. Wystarczy zarejestrowac się na stronie lumixg5lat-panasonic.pl. Nie jest to chyba specjalna zachęta do zakupów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.