Epson International Pano Awards 2015 – najlepsze zdjęcia panoramiczne

Epson-International-Pano-Aw
Konkurs Epson International Pano Awards jest poświęcony fotografii panoramicznej, tegoroczna edycja odbywa się po raz szósty. Zdjęcia można zgłaszać do 12 lipca 2015 roku, w tym roku pula nagród wynosi 50 tys. USD. Oprócz gotówki można otrzymać sprzęt Epsona np. drukarkę Stylus Pro 7900, Stylus Pro 4900, czy projektor EB-1775r.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział amatorzy i zawodowcy. Wszystkie zgłaszane fotografie muszą być zdjęciami panoramicznymi i posiadać stosunek boków co najmniej 2:1 (długość do szerokości). Zdjecia będą przyjmowane w trzech kategoriach: open (temat „natura/krajobraz, architektura/urbanizacja”), amator (temat „„natura/krajobraz, architektura/urbanizacja”) oraz VR/360. W tym roku ustanowiono specjalną nagrodę Jeff Mitchum Fine Art Prize, pula wynosi 10 tysięcy USD.

EIPA-2014-Dennis-Ramos
Rok temu zgłoszono 3971 prac z 54 krajów, zwycięzcą został Dennis Ramos z USA. Jego fotografia przedstawia most Sunshine Skyway Bridge w St. Petersburg na Florydzie. Ramos wygrał też w kategorii Urbanizacja (Open). Z kolei w kategorii Natura (Open) zwyciężył Marcio Cabral. Jego zdjęcie „Ogrody Maitreji” przedstawia brazylijską pampę Parku Narodowego Chapada dos Veadeiros pełną rzadkich kwiatów na tle rozgwieżdżonej Drogi Mlecznej.

EIPA-2014-Marcio-Cabral
W kategorii natura (amator) za najlepsze uznano pracę Bena Neale’a przedstawiającą brodzące w jeziorze żurawie australijskie.

EIPA-2014-Ben-NealeEIPA-2014-Jesus-M.-Garcia
W kategorii Urbanizacja (amator) zwycięzcą został Jesus M. Garcia. Jego zdjęcie przedstawia most Vasco da Gama w Lizbonie. Za najlepszą pracę w kategorii VR (virtual reality, gigapikselowe panoramy sferyczne) uznano zdjęcie Rosjanina Dmitrija Mojsiejenko. Na jego fotografii (fragment poniżej) zobaczymy niedźwiedzie polujące na łososie na Kamczatce.

EIPA-2014-Dmitrij-Mojsiejen
Fotografie należy przygotować w formacie JPG z minimalną kompresją (10-12), w przestrzeni koloru sRGB, 8-bitów, 3000 pikseli na dłuższym boku, 300 dpi. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac, ale udział jest płatny, wpisowe wynosi od 12 do 20 USD. Opłatę można wnieść np. poprzez Paypal.

Fotografie są przyjmowane w zakładce „Enter” poprzez stronę http://www.thepanoawards.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s