Japońskie Kadry 2015

Japonskie-kadry2014-Sulkows
Trwa kolejna edycja konkursu fotograficznego „Japońskie Kadry”. Jest on adresowany do osób pasjonujących się fotografią i grafiką cyfrową, zainspirowanych sztuką Dalekiego Wschodu. Pula nagród rzeczowych wynosi ponad 18 tysięcy złotych, zdjęcia można nadsyłać do 30 września.

Konkurs narodził się rok temu w ramach obchodów Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką i Japonią. Jego organizatorem jest Agencja Lucky Monday PR&Event która odpowiada m.in. za markę NEC. Na pierwszą edycję wpłynęło ponad 300 prac. Jak na debiut to dużo, pierwsze miejsce zdobyła Anna Lewiak, drugie Dorota Pyra, a trzecie Bogusława Kwiatkowska-Baster (zdjęcia poniżej). Przyznano też wyróżnienia, niekonwencjonalne podejście do tematu zaproponował Grzegorz Sułkowski („Podlaska Godzilla”). Jego praca powyżej.

Japonskie-kadry2014-Lewiak-A

Japonskie-kadry2014-Pyra-D
Tradycyjnie można zgłaszać fotografie przetworzone cyfrowo, wykonane metodą wielokrotnej ekspozycji, fotokolaże, a także prace z dodanymi lub usuniętymi obiektami. Zdjęcia powinny prezentować szeroko rozumiany „japoński kadr” i nawiązywać do motywów i symboliki związanej z historią, sztuką i kulturą Japonii. Nowością tegorocznej edycji konkursu jest kategoria specjalna „W stylu Manga” (zdjęcia powinny nawiązywać do cech i tematów charakterystycznych dla stylu Manga, wykluczona jest tematyka erotyczna) w której nagrodą jest tablet WACOM Cintiq 13HD. W pozostałych można zdobyć m.in. monitor graficzny NEC Spectraview 232, oprogramowanie Corel Painter 2015, drukarkę EPSON Surecolor SC-P600.

Japonskie-kadry2014-Kwiatko
Udział w konkursie jest bezpłatny, będą przyjmowane tylko pliki cyfrowe, ich wielkość nie może przekraczać 7 MB. Fotografie muszą być specjalnie opisane i nie mogą być wcześniej zgłoszone do żadnego innego konkursu, ani nigdzie wcześniej publikowane. Zdjęcia należy nadsyłać poprzez stronę http://www.japonskiekadry.pl z sekcji „Zgłoszenie”.

Oficjalne wręczenie nagród będzie miało miejsce 23 października br. w Krakowie podczas Forum Nowych Japońskich Technologii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.