Ciekawa Laowa 15 mm f/4. Szeroki kąt + makro + shift.

Laowa-15-mm_1
W ofercie chińskiej firmy Anhui ChangGeng Optical Technology Company Limited (Venus Optics) pojawił się szerokątny obiektyw makro o skali odwzorowania 1:1. To Laowa 15 mm f/4, cena wynosi 479 USD.  Zdjęcia poglądowe dostępne są pod linkiem (kliknij).

Marka Laowa czy Venus, która znajduje się w portfolio Anhui ChangGeng Optical Technology Company Limited, jest bardzo słabo znana w Polsce. Ale taka sama sytuacja była ze „szkłami” Samyang czy Rokinon. Zostały one rozpropagowane w Europie, popyt spowodował wzrost cen. Wydaje się, że tak samo będzie w przypadku produktów od ACOTCL. Warto zaznaczyć, że kilka miesięcy temu w ofercie tej firmy znalazł się inny ciekawy obiektyw a mianowicie Venus 60 mm f/2.8 o skali odwzorowania 2:1.

Laowa-15-mm_2
Laowa-15-mm_4
Laowa 15mm f/4 jest przeznaczona do aparatów z pełnoklatkową matrycą, nastawianie ostrości odbywa się ręcznie. Używając go z aparatami posiadającymi przetwornik APS-C możemy skorzystać z funkcji korekcji perspektywy. W trosce o prawidłowe odwzorowanie obrazu w obiektywie zastosowano 12 elementów optycznych umieszczonych w 9 grupach. Wśród soczewek znajdziemy trzy typu HR (High Refractive) oraz jeden element optyczny LD (Low Dispersion). Kąt widzenia wynosi 110 stopni, nowe „szkło” otrzymało redukujące odbicia, wielowarstwowe powloki Low Reflection Optical Coating. Firma zapewnia, że znikome jest winietowanie, podobnie jak aberracja chromatyczna. Obudowa obiektywu jest wykonana z metalu, można nakręcać filtry o średnicy 77 mm. Wymiary: 83,8 x 64,7 mm, masa: 410g.

Laowa-15-mm_3
Nowy obiektyw jest dostępny w systemie „Pre-order” z mocowaniem Canon EF, Nikon F, Sony, Pentax K, Sony FE . Promocyjna cena obejmuje również koszt przesyłki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.