Go Wing Lens Flipper. Ciekawy gadżet

Go-Wing-Lens-Flipper_3
System akcesoriów do fotografowania i filmowania jest już w tej chwili wystarczająco bogaty, aby zaspokoić wszelkie potrzeby użytkowników. Zachwycają rozwiązaniami np. wyzwalacze i sterowniki bezprzewodowe, systemy zasilania lustrzanek, osprzęt do makrofotografii itp. Wśród całej oferty gadżetów warto zapoznać się z uchwytem na obiektywy Go Wing Lens Flipper.

Akcesoria są jak przyprawy i łączy je prosty pomysł i użyteczność. Nie bez znaczenia jest łatwość wykonania. Często wymyślają je użytkownicy sprzętu foto-wideo, łamiąc ustalone przez konstruktorów schematy postępowania. Świadczy to chyba o bogactwie doświadczeń związanych z uprawianiem fotografii i filmu, a może wynika z ducha przekory lub zwyczajnego przypadku. Tak też chyba było z Lens Flipperem. Wprawdzie znany jest od ostatniej Photokiny, ale warto coś o nim napisać. Powstał w malutkiej firmie amerykańskiej mającej siedzibe w Las Vegas, ale jego twórcą jest HyunJun Kim który na stałe mieszka w Korei.

Go-Wing-Lens-Flipper_2 Go-Wing-Lens-Flipper_1
Lens Flipper to pomysłowy uchwyt na dwa obiektywy, pozwala na ich szybką wymianę podczas fotografowania. Po obu stronach ma mocowanie bagnetowe, a pomiędzy nimi znajduje się przegroda. W trakcie zmiany „szkła”, niepotrzebne nie jest chowane do torby czy odkładane na półkę. Można je zaczepić do Flipera a następnie powiesić na pasku na ramię. Dzięki takiemu rozwiązaniu obiektyw jest całkowicie chroniony przed przypadkowym zarysowaniem, zabrudzeniem czy upuszczeniem.

Go-Wing-Lens-Flipper_4Go-Wing-Lens-Flipper_5
Lens Flipper jest dostępny z bagnetem Canon EF i EF-S, Nikon i Sony A oraz E. Cena w Polsce wynosi 389 zł
.

Zobacz wideo:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s