Odnaleźć Wawel 2015. Konkurs fotograficzny

Odnalezc-Wawel-2015
Od 1 września do 31 października 2015 można zgłaszać zdjęcia na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Odnaleźć Wawel”. Łączna pula nagród pieniężnych do zdobycia wynosi dziesięć tysięcy złotych, przewiduje się także nagrody rzeczowe.

To druga edycja konkursu, pierwsza pod hasłem „Tysiąclecie Wawelu” odbyła się 1962 roku. Celem obecnej, jest pozyskanie zdjęć wyglądu Wzgórza Wawelskiego, z jego architekturą, detalami, otoczeniem i ludźmi. Każdy uczestnik może więc nadesłać maksymalnie 3 fotogramy („odbitki”) w formacie od 30x40do 40×60 cm. Mogą one być zdjęciami pojedynczymi lub stanowić cykl (zestaw będzie traktowany jako jedna praca). Do fotogramów powinna być dołączona płyta CD/DVD zawierająca cyfrową wersję zgłoszonych prac. Należy je zapisać w formacie JPG lub TIF w rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi. Przesyłki trzeba dostarczyć na adres: Zamek Królewski na Wawelu, 31-001 Kraków, Dział Oświatowy Wawel 8 (z dopiskiem: Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Odnaleźć Wawel”). Razem z pracami należy przesłać kartą zgłoszenia.

Zdjęcia zostana ocenione przez jury w składzie: Marek Gardulski (przewodniczący), Michał Grychowski, Marek Janczyk, oraz Maciej Plewiński. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych zdjęć, również tych nienagrodzonych w publikacjach i działaniach promocyjnych oraz komercyjnych. Należy zwrócić uwagę, że w regulaminie jest punkt mówiący o tym, że każdy uczestnik nadsyłając prace na konkurs wyraża zgodę na ich nieodpłatne wykorzystanie na różnych „polach eksploatacji” oraz „…przenosi na Organizatora wyłączne prawo zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich bez ograniczeń terytorialnych, czasowych i podmiotowych…”. Czyli nie otrzyma żadnego wynagrodzenia z tytułu wykorzystania fotografii. Na osłodę są nagrody – autorzy najlepszych prac otrzymają gratyfikacje finansowe: I miejsce: 5 000 zł, II miejsce: 3 000 zł, III miejsce: 2 000 zł.

Dodatkowych informacji o konkursie udziela Agnieszka Pytel (agnieszka.pytel@wawel.org.pl, tel. 124225155 wew. 443).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.