Trwa alterDIASTAR 2015!

logo_alterDIASTAR_2
We wtorek w Lubinie rozpoczęły się VI Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne „alterDIASTAR”. W tym roku bierze w nich udział 45 fotografów z całej Polski.

AlterDIASTAR kontynuje działalność „Diastaru” którego organizatorem był m.in. Zarząd RSTK w Starachowicach. Obecnie alterDIASTAR odbywa się w różnych miastach, inicjatorem tegorocznej edycji imprezy jest Jerzy Kosiński. Rok temu warsztaty miały miejsce w Lubinie, dwa lata temu w Świdniku, a w 2012 roku w Kutnie.

Alterdiastar-2015_1
Zajęcia potrwają do soboty, uczestnicy już uwidaczniali na zdjęciach różne obiekty przemysłowe w Zagłębiu Miedziowym. W środę miał miejsce wyjazd do Zakładu Wzbogacania Rud w miejscowości Rudna, a dzisiaj do KGHM ZANAM (firma ta mieści się w Polkowicach i należy do największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla górnictwa). Ciekawszym punktem programu było fotografowanie flisaków budujących tratwy, jutro przewidziane jest zwiedzanie zabytków powiatu lubińskiego a także uroczyste powitanie flotylli Flisu Odrzańskiego. Sobota jest przeznaczona na zdawanie prac warsztatowych które będą oceniane i nagradzane. Odbędą się trzy konkursy: „Portret ZWR” – „Zanam-Legmet- maszyny górnicze” oraz „Zabytki Powiatu Lubińskiego”. Laureatów poznamy w sobotę wieczorem.

Centrum szkoleniowe znajduje się Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, tam odbywają się przeglądy i pokazy. W środę miały miejsce „zajęcia praktyczno-wykładowe” dr. Marka Sutkowskiego „Co w cyfrze piszczy”, a w czwartek m.in. zajęcia warsztatowe „Fotografowanie przyrody” pod kierunkiem Krzysztofa Sztaby. Jutro jest przewidziany pokaz autorski Michała Jabłońskiego i Lecha Martynowskiego z Kutna oraz Joanny Borowskiej z Warszawy a także szkolenie „Fotografia archiwalna” pod kierunkiem Zbigniewa Musiała.

Powyżej – jedna z grup uczestników przed wyjazdem do Zakładu Wzbogacania Rudy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.