Kolejny obiektyw do iPhone’a

Moment-lens1
Firma Moment Inc. stała się głośna dwa lata temu, kiedy to na crowdfundingowej stronie internetowej Kickstarter przeprowadzała zbiórkę pieniędzy w celu sfinansowania produkcji obiektywów przeznaczonych do Iphone’ów. Udało się, później pojawiły się inne projekty (m.in. obudowa poszerzająca możliwości aparatu w Iphone 6), a niedługo będzie można kupić obiektyw do makrofografii.

Moment-lens2
Produkty Moment mają kilku konkurentów, na przykład Olloclip. Firma, w ofercie której jest m.in. „rybie oko”, szeroki kąt oraz „szkło” typu makro, ma przewagę na naszym rynku. Mianowicie rozprowadzaniem jej wyrobów zajmuje się Alstor, gdy Momenty można kupić jedynie w sieci. Tak czy inaczej nowa „stałka” o ogniskowej 25 mm (w ekwiwalencie dla pełnej klatki) i skali odwzorowania 10:1, dołączy do portfolio produktów wśród których znajdziemy m.in. obiektyw o ogniskowej 18 mm (też w ekwiwalencie), a także teleobiektyw dający użytkownikowi do dyspozycji 70 mm (w „małym obrazku”). Jak będzie się sprzedawała nowa „dwudziestka piątka” zależy tylko od przebojowości handlowców, ale widać, że rynek acesoriów fotograficznych do Iphone’ów rośnie.

Moment-lens3
O nowym obiektywie jest mało informacji. W zgrabnej, ascetycznej obudowie z tworzyw sztucznych z metalowym wykończeniem umieszczono szklane soczewki, ale na razie nic nie wiadomo o konstrukcji optycznej nowego „szkła”. Na stronie producenta zostały zamieszczone fotografie poglądowe,  trudno jednak  zorientować się jaka jest np. aberracja chromatyczna i jak wyglądają zdjęcia pod światło Wiadomo jedynie, że soczewki otrzymały wielowarstwowe powłoki przeciwodblaskowe. Pierwsze partie obiektywów mają trafić do sprzedaży w sierpniu.

Cena pozostaje nieznana. „Szeroki kąt” i tele kosztuje po 99 USD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.