Można zgłaszać prace na XXXVI Pomorskie Spotkania z Diaporamą

Pomorskie-spotkania-z-diapo
Od 6 do 8 listopada na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędą się Pomorskie Spotkania z Diaporamą. Tradycyjnie impreza ma patronat Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) oraz Fotoklubu RP, można zgłaszać jedynie diaporamy cyfrowe. Termin nadsyłania prac mija 5 października 2015 roku.

Spotkania z Diaporamą w Szczecinie to wyjątkowy konkurs, ale prac przychodzi stosunkowo niewiele. W ostatniej edycji zgłoszono 64 diaporamy z Francji, Austrii, Australii, Holandii, Belgi, Włoch, Węgier, Niemiec Wielkiej Brytanii, Polski, Norwegii i RPA. Jury pod przewodnictwem Mieczysława Cybulskiego przyznało m.in. Honorową nagrodę „ dla najlepszego autora salonu FIAP” oraz Złoty Medal FIAP prezesowi FGT Kontur Cezaremu Dubielowi za diaporamę „Rzecz o Powstaniu Wielkopolskim”. W konkursie odbyło się sześć sesji preselekcyjnych, trzy sesje finałowe i pokaz galowy.

W tym roku dużych zmian w regulaminie nie ma. Laureaci konkursu otrzymają m.in. medale FIAP (złoty, srebrny, brązowy), medale Fotoklubu RP (złoty, srebrny i brązowy) oraz medale Fotoklubu „Zamek”. Do zdobycia są również nagrody pieniężne (od 750 do 1800 złotych). Udział w przeglądzie jest dostępny dla wszystkich autorów, każdy może przedstawić do 3 prac. Muszą one spełniać pewne warunki techniczne: rozdzielczość zdjęć 1024×768 pikseli, dźwięk w formacie MP3 lub WAVE, plik startowy samouruchamiający się, w trybie pełnoekranowym, w formacie EXE przygotowany.w programach, np: Pictures To Exe, Pro Show Gold, Wings Platinum, MObjects, Lanterna Magica, itp.). Limit czasu przeznaczony na prezentację zdjęć jednego autora nie może przekroczyć 12 minut. Diaporamy cyfrowe należy nagrać na płytę CD (z opisem na etykiecie: imię i nazwisko autora, tytuł diaporamy, czas trwania, użyty program, e-mail i telefon autora), powinna ona zawierać m.in. katalog o nazwie z plikami: diaporama (tytuł.exe). Należy też nadesłać kartę złoszenia i opłacić akredytacę. Oceny prac i podziału nagród dokona jury w skłazie: Małgorzata Dołowska, Cezary Dubiel, Sławomir Fiebig i Dorota Kycia.

Terminy:
Projekcje konkursowe i specjalne 6-8.11.2015
Obrady jury 6-7.11.2015
Pokaz galowy 8.11.2015 – Kino „ZAMEK” (lub Sala Anny Jagiellonki), ul. Korsarzy 34
Wysyłka katalogu i nagród 15.12.2015

Dodatkowych informacji udziela pod nr. telefonu 91 434 83 27 (lub e-mail: ara@zamek.szczecin.pl) komisarz Jakub Dolega. Zdjęcia należy nadsyłać na adres: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, 70-540 Szczecin, ul. Korsarzy 34.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s