Trwa konkurs Urban Photographer Of The Year 2015.

UPOTY-2015
Urban Photographer Of The Year jest największym na świecie konkursem fotograficznym o tematyce miejskiej. Nagrodą główną jest fotograficzne safari o wartości 5000 funtów, konkurencja jest więc duża, na ostatnią edycję konkursu zgłoszono około 11500 zdjęć z 79 krajów.

Marius-Vieth
Zwycięzcą został niemiecki fotograf Marius Vieth („Mask of Society”), drugie miejsce zajął portugalski fotograf Carlos da Costa Branco, który uwidocznił policjanta kierującego ruchem ulicznym. Trzecie miejsce należało do Johanna Siegmann, nagrodzona fotografia przedstawia hol bankowy w trakcie sprzątania. Wśród laureatów znalazł się Marek Stankiewicz z Lublina. Jego praca „Chirurdzy w akcji” zdobyła jedną z nagród 24-godzinnych. Zdjęcia powyżej i poniżej.

Carlos-da-Costa-Branco1
Konkurs jest organizowany przez CBRE, największą na świecie firmę doradczą działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych i ma charakter otwarty. Każdego roku zgłaszanych jest duża ilość prac (w 2013 – ponad 12 tysięcy zdjęć, w 2012 – około 8 tysięcy), w poprzednich latach wśród nagrodzonych znalazło się kilku Polaków: Przemek Cebula, Wojciech Gepner, Wojciech Domagała i Paweł Demus.

Johanna-Siegmann1
W tym roku będą przyjmowane fotografie które nawiązuję do pojęcia „Miasto w pracy”. Każdy z uczestników może więc zgłosić do 24 zdjęć, każde odpowiadające jednej godzinie dnia (np: „Kraków o 21″). Będą też nagradzane najlepsze prace z regionów (Azji, Europy oraz Ameryki), jest też kategoria dla dzieci, młodzieży i studentów. Oprócz nagrody głównej do zdobycia są trzy aparaty Canon EOS 70D (regional prizes) oraz Apple iPad 64 GB (student prize, mobile prize, oraz youth prize). Wyróżnieni autorzy 24 zdjęć przedstawiających każdą godzinę doby z życia miasta otrzymają sprzęt fotograficzny np. światłomierz Sekonic L-308S (godzina 5,00), tło Lastolite (godzina 23,00).

Marek-Stankiewicz
Termin zgłaszania prac upływa 31 sierpnia 2015 roku, zdjęcia można przesłać poprzez stronę konkursową http://www.cbreupoty.com.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.