Znowu wadliwe Nikony, ale nic się nie stało…

Nikon-D750_6
Firma Nikon ogłosiła, że niektóre egzemplarze modelu D750 mają wady fabryczne. Dotyczy to aparatów wyprodukowanych w październiku i listopadzie zeszłego roku. Migawka nie funkcjonuje prawidłowo, co powoduje że część ujęcia może być ciemniejsza.

Jest to kolejna wpadka Nikona z tym modelem, warto wspomnieć też niepożądane zaświetlenia widoczne w górnej części kadru. W ostatnich latach pojawiła się też afera z kurzem i brudzącą się matrycę w Nikonie D600, kłopoty z BF i FF w D800, oraz białe plamy w D810. Niestety, to konsekwencje wyścigu w którym bierze udział Canon i Sony, modele są po prostu nie do końca dopracowane, a proces produkcji nie sprawdzony. W całej sprawie jest jasna strona, Nikon po paru informacjach o wadliwych egzemplarzach natychmiast wyjaśnił sprawe i opublikował procedurę naprawy. Przebiega ona dwuetapowo, na poczatku należy zidentyfikować produkt. W tym celu należy: „…kliknąć w łącze „Numery seryjne produktów, których dotyczy problem” i wprowadzić numer seryjny aparatu D750 zgodnie z instrukcjami. Na podstawie numeru seryjnego określimy, czy w danym egzemplarzu występuje ten problem. Jeśli problem dotyczy Państwa aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy. Jeśli problem go nie dotyczy, naprawa aparatu nie jest konieczna i można kontynuować korzystanie z aparatu, nie przejmując się problemem”.. W drugim etapie należy skontaktować się z serwisem który bezpłatnie naprawi migawkę, nawet jeśli okres gwarancji na aparat już upłynął.

Nikon-D750_5
Czy to koniec problemów, czy do trzech razy sztuka? Nikon na zakończenie komunikatu informuje, że „…będzie nadal podejmować wszelkie możliwe działania w celu dalszego podnoszenia jakości swoich produktów…”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.