Beskidy w kadrze zatrzymane. Edycja 2015

beskidy_konkurs
Do 25 sierpnia można nadsyłać zdjęcia na konkurs fotograficzny „Beskidy w kadrze zatrzymane”. Celem tego przedsięwzięcia jest utrwalanie piękna Beskidu Małego, Śląskiego, Żywieckiego, regionu Babiej Góry, Hali Redykalnej, Radziechowskiej, Krawcula. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Znane i mniej znane”, autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu jest Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych. Rok temu zgłoszono 298 zdjęć, pierwsze miejsce za pracę „Usiądź i odpocznij sobie” (poniżej) zdobył Jerzy Pająk. W kategorii młodzieżowej zwyciężył Jakub Dominas.

Pajak-Jerzy_beskidy1
Konkurs ma charakter otwarty i jest dostępny dla wszystkich fotografujących. Każdy uczestnik może więc nadesłać trzy prace, zdjęcia oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 16 (włącznie) oraz pozostali. Należy zgłaszać nieoprawione powiększenia (odbitki) w minimalnym formacie 15×21 cm. Każda praca musi być z tyłu opisana, należy podać miejsce jej wykonania i dane autora. Fotografie wraz z kartę uczestnika oraz płytą CD zawierającą formę cyfrową zgłoszonych prac będą przyjmowane w Biurze Oddziału PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej, ul. Wzgórze 9.

Rozstrzygnięcia konkursu nastąpi do 25 września 2015 roku, jury przy wyborze zwycięzców będzie kierować się kilkoma kryteriami m.in. zgodnością z tematem, oryginalnością wykonania i poprawnością techniczną. Przewidziana jest wystawa pokonkursowa, zwykle organizowana jest ona w Książnicy Beskidzkiej. Zdjęcia będą również prezentowane w innych miejscach m.in. schroniskach górskich, domach kultury czy bibliotekach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.