Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2015

OMF_2015
W Olsztynie trwają Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne. To coroczny, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, ogólnopolski konkurs w którym uczestniczyć mogą wszyscy fotografujący. Zdjęcia należy nadsyłać do 30 września, do zdobycia jest Grand Prix (Nikon D5200 i dwa obiektywy: AF-S DX Nikkor 18-55 mm f/3.5-5.6G VR II oraz Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro), a w każdej z kategorii I, II i III miejsce.

Lesniakowska-M_ukraina_4
Konkurs na stałe zagościł w kalendarzu polskich imprez dedykowanych fotografii. W zeszłym roku wpłynęlo 645 zdjęć, prace oceniał Filip Ćwik, Krzysztof Gierałtowski, Marek Marcinkowski, Paweł Staszak oraz Wojciech Wieteska. Grand Prix za cykl „Ukraina 2014” zdobyła Marta Leśniakowska z Warszawy. Jej fotografie powyżej i poniżej.

Lesniakowska-M_ukraina_3 Lesniakowska-M_ukraina_2 Lesniakowska-M_ukraina_1
W obecnej edycji zmian praktycznie nie ma. Każdy uczestnik może więc zgłosić maksymalnie 6 prac w następujących kategoriach: człowiek (kategoria wspólna dla tematów: portret, reportaż, akt, ludzie), architektura oraz natura (kategoria wspólna dla tematów: pejzaż, fauna, flora). Będą przyjmowane powiększenia lub wydruki w formacie od 20×20 cm do 70x100cm, fotografie na nośnikach cyfrowych (np. płyty CD-R) nie zostaną dopuszczone do konkursu. Każde zdjęcie powinno być zatytuowane i oznaczone godłem (np. FOTO1212) i nazwę kategorii. Do prac należy załączyć kartę zgłoszeniową oraz potwierdzenie wpłaty w wysokości 25 złotych. Fotogramy należy nadsyłać do końca września na adres: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, ul. Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn (z dopiskiem: „OMF 2015″)

Oprócz Grand Prix luareaci otrzymają m.in. zestawy do fotografii studyjnej składające się z lampy Fomei Basic 200, softboksu 60×60 cm oraz statywu oświetleniowego, solarny zestaw do ładowania urządzeń elektronicznych SWITCH 8 oraz lampę Luna LED USB marki Goal Zero, wielkopojemnościowy PowerBank GP GL301W 10400 mAh do ładowania przenośnych urządzeń elektronicznych, oraz kupon na specjalistyczne wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych. Nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej od 5 listopada,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.