5. edycja konkursu Leica Street Photo

Leica-Street-Photo2015
Można już zgłaszać zdjęcia na kolejna edycję konkursu “Leica Street Photo”, który poświęcony jest fotografii ulicznej. Fotografie będą przyjmowane do 23 sierpnia 2015 roku, najlepsze prace zostaną zaprezentowane 4 września w Leica Gallery Warszawa.

Leica-Street-Photo-2014_4
Konkurs rozgrywa się na fanpage’u Leica Camera Poland w serwisie społecznościowym Facebook. Adresowany jest do wszystkich fotografujących, wśród nazwisk laureatów z poprzednich edycji znajdziemy m.in. Adriana Wykrotę, Damiana Chrobaka, Tomasza Lazara, Macieja Dakowicza, Izabelę Urbaniak, Marka Lapisa i Mateusza Sarełło. Można zgłosić od 1 do 5 prac, fotografie powinny powstać po 1 lipca 2014 roku. Organizator oczekuje zdjęć niepozowanych, pokazujących unikalne momenty i przyciągajcych uwagę precyzją. Zostanie wybranych 20 najciekawszych ujęć, należy zwrócić uwagę, że w tym roku w składzie jury zabrakło Joanny Kinowskiej.

Leica-Street-Photo-2014_2
Konkurs cieszy się dużą popularnością, w poprzednich latach uczestnicy zgłaszali prawie 4 tysiące fotografii. Zeszły rok był gorszy, nadesłano jedynie 2659 zdjęć, być może mniejsze zainteresowanie wiąże się z nagrodami. W trzeciej edycji nagrodą główną był aparat Leica D-Lux 6 Edition G-Star RAW oraz wyróżnienia w postaci 1000 zł na zakupy kolekcji G-Star RAW. Teraz laureaci otrzymają kolekcjonerską odbitkę Bogdana Dziworskiego i możliwość pokazania swoich zdjęć.

Leica-Street-Photo-2014_1 Leica-Street-Photo-2014_3
Powyżej niektóre nagrodzone prace z edycji 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.