Obiektywnie śląskie – konkurs o Śląsku

Obiektywnie-slaskie-2014
Trwa VI edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku „Obiektywnie Śląskie”. W tym roku motywem przewodnim jest hasło: „W poszukiwaniu tożsamości”, prace można nadsyłać do 15 września, laureaci otrzymają m.in. nagrody pieniężne, 3-dniowe wczasy w jednej z leśniczówek Lasów Państwowych, Turbo Golf w kopalni Guido, statyw Manfrotto wraz z głowicą MK294A3-A0RC2.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Projekt Śląsk”, przedsięwzięcie  odbywa się pod patronatem m.in. magazynu Digital Photographer Polska. Celem konkursu  jest ukazanie w ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla województwa śląskiego (od Beskidów poprzez Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński, Zagłębie aż po Częstochowę). W poprzedniej edycji napłynęło ponad 218 prac: 191 fotoreportaży (1199 zdjęć), 14 filmów  i 12 fotokastów. Grand Prix za reportaż „Inny Śląsk” zdobył Bartek Barczyk. Jego projekt powstał razem z Centrum Scenografii Polskiej, autor potraktował wybrane miejsca w regionie jako teatralną scenę.

Barczyk-B_obiektywnie_4 Barczyk-B_obiektywnie_1
W tym roku wszyscy uczestnicy powinni zarejestrować się na oficjalnej stronie konkursu i utworzyć swoje konto. Fotoreportaże (od 3 do 7 zdjęć) muszą zawierać tytuł i krótki opis, zdjęcia powinny być ze sobą powiązane w logiczny sposób i opowiadać historię osoby, miejsca, zdarzenia, przedmiotu. Fotokast i film nie powinien być dłuższy niż 2 minuty, należy go zamieścić w serwisie YouTube. Można dodać maksymalnie 3 fotokasty. Fotografie muszą spełniać następujące warunki techniczne: szerokość od 700 do 1280 pikseli, należy zachowac oryginalny plik. Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do koordynatora projektu: Anny Kokolus: kokolus@projektslask.pl lub na adres biuro@projektslask.pl

Barczyk-B_obiektywnie_3 Barczyk-B_obiektywnie_2
Prace oceni Lech Majewski (reżyser filmowy), Adam Sikora (operator filmowy), Jacek Joostberens (Katedra Sztuk Pięknych i Użytkowych) oraz Antoni Cygan (rektor ASP w Katowicach). Wcześniej zostaną one wyselekcjonowane. Zostanie przyznane Grand Prix (w kategorii fotoreportaż lub/oraz film, fotokast) a następnie zwycięzcy w każdej kategorii.

Powyżej niektóre nagrodzone zdjęcia Bartka Barczyka z edycji 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.