Digital Camera Polska przejmuje Fotopolis.pl

Fotopolis_logo
Za dwa dni magazyn fotopolis.pl przejdzie do wydawnictwa AVT-Korporacja. W oficynie tej ukazuje się między innymi miesięcznik Digital Camera Polska oraz Digital Photographer Polska.

Będziemy więc mieli do czynienia z koncentracją mediów w branży fotograficznej. Na razie nie wiadomo nic o szczegółach porozumienia i kwocie sprzedaży, chociaż przejęcie było przygotowywane przez wiele miesięcy. Nie da się ukryć że Digital Camera Polska rozwija się bardzo dynamicznie. Jak na sektor foto ma bardzo duży nakład (25.000 egzemplarzy), a pojawienie się czasopisma na naszym rynku pięć lat temu spowodowało kolosalne zmiany. Dwa najważniejsze (i największe) magazyny fotograficzne w Polsce odczuły to boleśnie – nie istnieje już magazym FOTO, a Foto-Plus (dawny Digital Foto Video) ukazuje się sporadycznie.

W oświadczeniu Michała Sułkiewicza, dotychczasowego redaktora naczelnego fotopolis.pl czytamy: „…obie redakcje zachowają odrębne struktury, ale redakcją fotopolis.pl pokieruje dotychczasowy redaktor naczelny Digital Camera Polska, Maciej Zieliński. Wydawca i założyciel fotopolis.pl, Michał Sułkiewicz zajmie się inną działalnością, ale pozostanie w redakcji jako członek Rady Programowej”…

Fotopolis.pl powstał w 2001 roku, według Megapanelu PBI/Gemius w kwietniu br. zanotował 733,6 tys. odsłon i poniżej 60 tys. realnych użytkowników. Jego największym konkurentem jest portal optyczne.pl prowadzony przez Arka Olecha. Fotopolis cztery lata temu poszukiwał już inwestorów. Wtedy to wydawnictwo Sun House Media (zarządzające takimi serwisami jak: Fotopolis.pl, CoGdzieZaile.pl oraz Magazyner.pl), pozyskało finansowanie z Inkubatora Internetowego. Transakcja za pośrednictwem Trinity Adventure, pozwoliła na pewien „oddech” na dość trudnym rynku fotograficznym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.