Konkurs Fotografii Teatralnej.

KFT-2015
Trwa Ogólnopolski Konkurs Fotografii Teatralnej. Ma on charakter otwarty, jego organizatorem jest warszawski Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Przewidziano m.in. dwie nagrody główne po 20.000 złotych, termin nadsyłania prac mija 30 września 2015 roku.

Celem konkursu jest prezentacja fotografii teatralnej nie tylko jako formy dokumentowania i promowania przedstawienia teatralnego i procesu pracy teatralnej, ale także jako narzędzia współtworzenia znaczeń i sposobów odbioru dzieła i działalności twórczej posiadającej własne walory i wartości. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu oraz dokumentacja przedstawienia. W pierwszej kategorii można zgłaszać pojedyncze fotografie ukazujące zarówno przedstawienie teatralne, pracę nad nim, jak i inne sceny związane z życiem teatralnym, odznaczające się szczególnymi walorami artystycznymi i dokumentacyjnymi. W drugiej kategorii będą przyjmowane zestawy fotografii rejestrujące pojedyncze spektakle. Wszystkie zdjęcia musza być wykonane pomiędzy 1 września 2014 a 31 sierpnia 2015 roku.

Konkurs-Fotografii-Teatraln
Należy nadsyłać tylko pliki cyfrowe w formacie JPG. Każdy może zgłosić maksymalnie 5 fotografii w pierwszej kategorii oraz 3 zestawy po 10 fotografii w kategorii drugiej. Prace należy nagrać na płytę CD/DVD, nazwa pliku powinna składać się z nazwiska i imienia autora oraz kolejnego numeru fotografii, np. Kowalski_Jan_01. Zgłoszenia należy wysłać na adres: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, 00-467 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Fotografii Teatralnej”. Finał konkursu odbędzie się w listopadzie 2015 roku.

Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Kubaś, tel. 501 70 13, e-mail: akubas@instytut-teatralny.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.