Canon 800 mm z elementem DO

Canon-EF-800mm5,6L-IS-USM
Pod koniec 2007 roku na nowojorskich targach PhotoPlus Expo Canon USA pokazał m.in. teleobiektyw EF 800 mm f/5,6L IS USM. Jego cena wynosi obecnie około 13 tysięcy USD (w Polsce 46 tysięcy złotych), ale pojawiła się informacje, że firma pracuje nad następcą.

Canon EF 800 mm f/5,6L IS USM jest zabezpieczony przed kurzem oraz wilgocią, obiektyw otrzymał pierścieniowy silnik USM, oraz mechanizm stabilizacji obrazu (IS) pozwalający na 4 krotne wydłużenie czasu otwarcia migawki. Soczewki wykonano z fluorytu oraz szkła UD, oraz super-UD.

Następca w swojej konstrukcji zawierać będzie wielowarstwowy dyfrakcyjny element optyczny, który posiada właściwości zarówno soczewek fluorytowych, jak i asferycznych. W rezultacie należy mieć nadzieję, że powstanie obiektyw krótszy i lżejszy. Z pewnością znajdziemy takie zalety jak stabilizacja obrazu o skuteczności sięgającej 4 EV, ogranicznik zakresu ustawiania odległości (w celu skrócenia czasu ogniskowania w pewnych sytuacjach), czy zapisanie konkretnego ustawienia ostrzenia, tak aby w razie potrzeby możliwe było jego natychmiastowe przywołanie. Obiektyw otrzyma też powłoki pomagające utrzymać pierwszą i ostatnią soczewkę w czystości.

Nie wiadomo kiedy może odbyć się premiera nowej „osiemsetki” która ma szansę stać się przebojem wśród fotografów sportu oraz przyrody. Spodziewana cena to 15000-20000 USD.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.