FOTO-EKO 2015.

Tworek-L_Foto-Eko2014_1
Do 15 września można zgłaszać zdjęcia na XXIV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO. Organizatorzy liczą na prace przedstawiające przyrodę Polski np. rośliny, zwierzęta i ciekawe przyrodniczo miejsca.

Konkurs od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem, ale nie jest to oczywiście Wildlife Photographer of the Year. Rok temu zgłoszono 679 fotografii, pierwsze miejsce zdobył Łukasz Tworek („Polowanie”), a kolejne Szymon Bialic ( „Ostatnie tchnienie słońca”) oraz Jarosław Łukasiewicz („Tuż po świcie”). Ich prace powyżej i ponizej. Przyznano też wyróżnienia, w grupie tej znalazł się m.in. Mateusz Piesiak. Z ok. 100 najlepszych prac nadesłanych na konkurs utworzono wystawę i była ona pokazywana w różnych miejscach w naszym kraju.

Bialic-S_Foto-Eko2014_2
W tym roku nie ma specjalnych zmian w regulaminie. Celem konkursu nadal jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie i kształtowanie przyjaznych naturze postaw. Każdy uczestnik może przysłać maksymalnie trzy prace. Będą one przyjmowane w formie elektronicznej – mailem, na adres: fotoeko@salamandra.org.pl, należy wpisac w tytule maila swoje imię i nazwisko lub na płycie CD lub DVD pod adresem: PTOP „Salamandra”, ul. Stolarska 7/3, 60-788 Poznań (z dopiskiem na kopercie „FOTO-EKO”). W przypadku przesyłania zdjęć drogą mailową należy podać wymagane dane na formularzu, który trzeba dołączyć do wiadomosci. Pliki ze zdjęciami należy oznaczyć (nazwać) w następujący sposób: Nazwisko-Imię-tytuł zdjęcia (bez polskich czcionek). W liście załączonym do płyty należy podać: tytuły prac, przyporządkowane do nazw plików, a także dane autora – imię, nazwisko, dokładny adres pocztowy, adres e-mail, nr telefonu. Zdjęcia muszą spełniać pewne warunki techniczne: kolory w standardzie: RGB, format TIF lub JPG, przy możliwie jak najmniejszym stopniu kompresji (najwyższej jakości), rozdzielczość – 300 dpi. Rozmiar zdjęcia w pliku powinien być możliwie duży, jednak plik z pojedynczym zdjęciem nie powinien być większy niż 12 Mb. Warto zwrócić uwagę, że na razie nie jest znana wysokość nagród. Wiadomo, że laureaci I, II i III miejsca sami dokonują wyboru nagród i zakup zostanie sfinansowany lub zrefundowany przez PTOP „Salamandra” do kwoty, której wysokość zostanie laureatom podana wraz z informacją o wynikach Konkursu.

Lukasiewicz-J_Foto-Eko2014_
Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatora najpóźniej 15 października 2015 r. Karta zgłoszenia jest dostępna tutaj (kliknij).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.