Jest już Olympus OM-D E-M10 II!

Olympus-E-M10-Mark-II_12
Nie było zaskoczenia: pojawił się już Olympus z serii OM-D – model E-M10 Mark II. W środku znajdziemy m.in. 5-osiową stabilizację obrazu o skuteczności 4 EV, matrycę Live MOS o rozdzielczości 16 mln. pikseli oraz 81-polowy układ AF.

Oprócz wizjera elektronicznego o rozdzielczości 2,36 mln punktów, do dyspozycji dostajemy także 3-calowy, uchylny ekran dotykowy. Wyposażony został w funkcję „pad control”, która pozwala wybrać na ekranie punkt ustawienia ostrości w trakcie obserwacji sceny przez elektroniczny wizjer. Ekran został dodatkowo pokryty powłoką chroniącą przed pozostawianiem odcisków palców.

Olympus-E-M10-Mark-II_13
Wizjer OLED  pokrywa 100% powierzchni kadru. EVF pokazuje w czasie rzeczywistym pełny zakres ustawień oraz dodatkowe efekty, dając kontrolę nad wprowadzanymi zmianami. Można na bieżąco obserwować modyfikacje wprowadzane przy pomocy trybów Kreator Kolorów, Światła i Cienie, a także kreatywne efekty zastosowania jednego z 14 Filtrów Artystycznych i 9 Efektów Artystycznych.

Olympus-E-M10-Mark-II_14
Mamy też dodatkowe funkcjonalności: możemy tworzyć filmy poklatkowe w wysokiej rozdzielczości 4K, jest tez ułatwione publikowanie zdjęć w sieci, a także zdalna kontrola aparatu poprzez Wi-Fi i zainstalowane na smartfonie oprogramowane OI.Share. Firma oferuje gamę dodatków, akcesoriów oraz ponad 40 obiektywów Mikro Cztery Trzecie, zarówno klasy podstawowej, jak i profesjonalnej.

PorownanieOM-D-E-M10-MarkIIAparat będzie w sprzedaży we wrześniu.

Zobacz wideo:

One response to “Jest już Olympus OM-D E-M10 II!

  1. Panasonic G7 czy Olympus….. hm hm hm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s