II edycja Canon Cinema Roadshow jesienią

Canon-Cinema-Roadshow2015
Szykuje się kolejna edycja ogólnopolskich warsztatów poświęconych filmowaniu – Canon Cinema Roadshow. Na przełomie września i października, w czterech miastach Polski, firma Canon Polska chce pokazać szereg rozwiązań ułatwiających filmowanie.

Podczas szkolenia zostanie zaprezentowana m.in. seria kamer i obiektywów filmowych Cinema EOS (w tym: C100 MII i C300 MII), aparat 1D C z obiektywami serii „L”, kamery reporterskie serii XF i XA, oraz ostatnią nowość – model Canon XC 10. Szkolenie jest adresowane do osób związanych z profesjonalnym filmowaniem: operatorów, kierowników produkcji, kolorystów, dźwiękowców, filmowców ślubnych, reporterów, przedstawicieli domów mediowych i produkcyjnych, agencji reklamowych, studentów uczelni artystycznych (kierunki związane z filmowaniem i produkcją filmową). Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja on-line.

W tym roku specjaliści Canona oraz zaproszeni eksperci pokażą pełne możliwości sprzętu, a także pomogą dopasować odpowiednie rozwiązania do konkretnych potrzeb produkcyjnych. Szkolenie odbędzie się we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Warszawie (rok temu: Gdańsk, Poznań, Katowice, Warszawa). Wśród prelegentów znajdzie się Robert Woźniak który omówi kamery reporterskie, system Cinema EOS i obiektywy z serii Cine Lens. Ciekawie zapowiada się wykład „Kamery reporterskie Canona z serii XA, XF w reportażu” który wygłosi Filip Kovcin. Pokaże on różnice w filmowaniu kamerami EOS Cinema, kamerami reporterskimi XA i XF oraz lustrzankami. Omówi również zastosowanie i dobór obiektywów do warunków i profilu pracy oraz różnice pomiędzy obiektywami klasy „L” a obiektywami filmowymi. Z kolei Michał Smagor i Andrzej Fryda będą sprawdzą kamery Canon Cinema EOS C100 MKII, XC10 w reportażu ślubnym i w filmie reklamowym.

Przewidziano także wykład „Canon EOS 1D C w filmie reklamowym, reportażu i fotografii”, później będzie miała miejsce sesja „Touch and Try”. W trakcie zajęć wszyscy będą mogli sprawdzić zgomadzony sprzęt i wysłuchać wyjasnień technicznych. Zajęcia zakończy Filip Kovcin który zaprezentuje zgromadzonym, znany od jesieni 2013 roku, 30-calowy monitor 4k Canon DP-V 3010.

Harmonogram spotkań:
22 września Wrocław – Multikino, Pl. Grunwaldzki 22
24 wrześniaKraków – Multikino, ul. Dobrego Pasterza 128
29 września Gdańsk – Multikino, Al. Zwycięstwa 14
1 października Warszawa – Multikino, Al. KEN 60

Rejestracja on-line (kliknij).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.